|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Електронска цигара
5.1.2014 16:17:31   
Felly RR
Што мислите за електронските цигари?
Јас не сум пушач, ама мм е, и пред некоја недела си купи електронска цигара. Ги гледаше кај други наши блиски, ама не знам како конечно се реши сега пред НОва година да купи и тој. Инаку другиве блиски што користеле електронска или пак се вратиле на цигарите, или пак се откажале од нив, ама откако ја фрлиле и електронската. На мм некако му дојде наеднаш мислам, не беше спремен за откажување од цигарите, и многу е нервозен, јас не го форсирам на ништо, па не знам што ќе испадне.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Електронска цигара
5.1.2014 16:44:10   
Defne90 RR
I jas sum pusac i navistina me interesira dali taa cigara navistina pomaga da se ostavat cigarite.Jas sum skeptik moze taka si mislam no stom ne uspeav da gi ostavam ni koga ostanav bremena se somnevam deka cigarata ke mi pomogne vo toa.Ti Felly pisi ni kakvca i e efikasnosta na cigarata,pa da kupime i nie ako navistina deluva.I me interesira od kade ja nabavivte ja poracavte ili ja kupivte od prodavnica i kolku cini isto taka.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Електронска цигара
6.1.2014 15:36:14   
Felly RR
ММ ја купи од Зегин, околу 1000 денари беше и има цигара, шишенце со течност, и три резервоари. Немаше УСБ полнач, ама па од телефонот му одговара, инаку сигурно треба да се купи дополнително. Првите денови пушеше и регуларни цигари, плус и првиот пат треба да се полни батеријата 8 саати, што нема шанси да издржи некој пушач толку време. Сега еве неколку дена нема запалено цигари.
Инаку еве вака изгледа, тој има црна.
user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Електронска цигара
23.9.2014 14:35:23   
Felly RR
Ивештај на темата user posted image - мм ја користеше електронската околу еден месец, и тоа постепено ја намалуваше и таа. Сега не пуши, но мислам дека решителноста му помогна најмногу, и тоа што заедно со најдобриот другар во истиот период ги откажаа цигарите, па заедно се бодреа. user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Електронска цигара
23.9.2014 14:45:55   
Mihaela 2010
Mnogu luge znam koi ja koristat ovaa cigara i se zadovolni od toa kako napreduvaat so otkazuvanje na obicnite cigari..samo nekafe slusnav deka ke gi zabranele i ke gi trgnele od prodazba a zosto ne doslusnav.

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Електронска цигара
24.9.2014 13:39:08   
Snowhite RR
Една пријателка моја ја корисеше оваа цигара, ама кај неа не беше успешен процесот на откажување, следниот пат кога дојде (во Бугарија живее), повторно пушеше цигари

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Електронска цигара
24.9.2014 14:08:41   
Felly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

.samo nekafe slusnav deka ke gi zabranele i ke gi trgnele od prodazba a zosto ne doslusnav.

Јас прочитав дека стварале некаков оптор во белите дробови, па крвотокот не се снабдувал со доволно кислород и можело да настанат оштетувања на белите дробови.
Тоа плус на фактот што содржат никотин исто како и обичните цигари. И едните и другите се штетни, тоа секако.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 7
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?