|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Вибратор и останати играчки за големи деца
25.6.2009 14:15:36   
mami
Користиме, не користиме, сакаме не сакаме, ЗА- Противuser posted image

< Поракaта ја уредил Julie -- 5.12.2010 10:45:41 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Вибратор и останати играчки за големи деца
25.6.2009 20:57:33   
Боцко
ми ја зема темата user posted image
ние порано повеќе користевме прстени и латекс навлаки за нежни боцки. ме потсети дека треба да ги пуштам повторно во промет.
на жм сум сакал да и пазарам вибратор ама не сака. за себе...не знам, има интересни вештачки играчки, но не знам каква би била реакцијата на жм. а има и за парови одлични работи. си треба тоа бе. немам ништо против.

< Поракaта ја уредил Julie -- 5.12.2010 10:46:00 >


_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Вибратор и остали играчки за големи деца
26.6.2009 10:04:17   
mami
мене другар ми ми кажуваше за кондоми ишарани со топчиња по целата површина и тоа давало екстра задоволство..незнам, можда треба да се пробаuser posted image

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Вибратор и останати играчки за големи деца
28.6.2009 14:55:51   
milijana
Jas sum izgleda staromodna.I posle 20 god vodenje ljubov so mojot soprug, ne sme koristele sek.igracki.Koj znae da sme imale deca..mozebi ke sme probale..ama vaka cel ziviot bez kondom..cel zivot samo se obiduvas..i obiduvas..pa sega neka go natera nekoj voj mojov da stavi kondom..koga vaka poubavo mu se lizga.Eee..voa zenive na se ke se nafatime..samo nekoja da ne ni go lapne..neli??Ako ima opustena atmosvera ja sum ZA(A I VO HOROSKOP SUM INACE LAVICA)user posted image

< Поракaта ја уредил Julie -- 5.12.2010 10:46:11 >

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Вибратор и остали играчки за големи деца
10.8.2009 11:40:15   
mami

Користењето на вибратор во текот на сексот, а воедно и кога нема секс стана вообичаено помеѓу младите генерации, додека истражувањата покажуваат дека играчките во сексуалниот однос го стимулираат сексуалното здравје.

Доктор Дебра Хербеник од американскиот универзитет во Индијана испитувала повеќе од 2000 жени на возраст помеѓу 18 и 60 години и резултатите покажале дека дури 52,2 отсто користат вибратор, а една од четири жени го користела во последните месец дена.

Истражувањето покажало дека жените кои користат вибратор почесто одат на гинеколог и вршат самопрегледи. Тие имаат поголема желба за секс, полесно се возбудуваа, повеќе пати имаат оргазам и помалку болни сексуални односи.

-Истражувањето за користењето на вибраторите го потврдува она што многумина го знаат веќе со децении- употребата на вибратор е вообичаена, позитивно врзана со сексуалното здравје, што подразбира желба и оргазам, односно нема несакани последици, истакнува доктор Хербеник.

(Одговор на членот milijana)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Вибратор и останати играчки за големи деца
10.8.2009 12:52:43   
katence
jas sum za se da se isproba zosto da ne,jas imam vibrator mm mi go kupi koga bevme na odmor zaedno uste pred decata da se rodat.
samo dobro sto me potset_ivte veke dolgo vreme ne e iskoristenuser posted image

< Поракaта ја уредил Julie -- 5.12.2010 10:46:20 >

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Вибратор и останати играчки за големи деца
14.8.2009 10:07:18   
evgenija
sakam da si kupam vibrator, samo neznam maz mi kako ke reagira na toj poteg, mi e strav da ne pomisli deka toj ne mi e dovolen?

< Поракaта ја уредил Julie -- 5.12.2010 10:46:34 >

(Одговор на членот katence)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Вибратор и останати играчки за големи деца
29.8.2009 8:40:07   
profesorica
Јас имам вибрирачки топчиња од Валијант ми ги купи маж ми пред неколку години и често ги користиме.
А инаку јас сум ЗА за такви играчки user posted image user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Julie -- 5.12.2010 10:46:45 >


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот evgenija)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Вибратор и останати играчки за големи деца
16.9.2009 9:29:59   
profesorica
Дали користите Дурех видрирачки прстен или некој друг вид прстен?И какви се вашите искуства?
Ние со мм не сме пробале такво нешто па ме интересира...user posted image


< Поракaта ја уредил Julie -- 5.12.2010 10:46:57 >


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Вибратор и останати играчки за големи деца
16.9.2009 9:36:29   
mami
јас сакам да го пробаме тој на Дурекс, му спомнав еднаш на мм и не се бунеше нешто па ке видам, може да го изненадам нештоuser posted image

< Поракaта ја уредил Julie -- 5.12.2010 10:47:11 >

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Вибратор и останати играчки за големи деца
16.9.2009 9:41:28   
profesorica
Хаха мислам дека погоре прошитав дека Боцко користел такво нешто ама штета отсутен ми е а и одамне не сум го видела на рр.

< Поракaта ја уредил Julie -- 5.12.2010 10:47:23 >


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Вибратор и останати играчки за големи деца
16.9.2009 12:26:50   
mother 29
user posted image

http://www.maksimalno.com/artman/publish/seks/clanak_390.php

< Поракaта ја уредил Julie -- 5.12.2010 10:47:34 >

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Вибратор и останати играчки за големи деца
16.9.2009 12:41:45   
delfinka
i jas sum go gledala ova cudo po prodavnicive,moze ke mi se smeete ama neznaev sto e

< Поракaта ја уредил Julie -- 5.12.2010 10:47:44 >


_____________________________

sekoj e blagosloven ako veruva vo boga

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Вибратор и останати играчки за големи деца
16.9.2009 12:45:23   
profesorica
Хаха мм за роденден му купи на кумот вибрирачки прстен од  sexy Shop Валијант и чекаме импресии како е и што е па ќе ви кажам.Ако е добар зимаме одма user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Julie -- 5.12.2010 10:47:53 >


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот delfinka)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Вибратор и останати играчки за големи деца
12.4.2010 11:27:06   
mami
Од мм за роденден добив подарок вибрирачки прстен..пред некој ден го испробавме и можам да кажам само едно- одете и купете си го одмаuser posted image многу добро чувство, а по разговорот со мм и нему му било убаво така да, изненадете го партнерот...

< Поракaта ја уредил Julie -- 5.12.2010 10:48:02 >

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Вибратор и останати играчки за големи деца
12.4.2010 11:32:45   
Adrijana
A kako se koristi ovoj prsten, go gleam se prodava i vo Tinex, ama poim nemam kako se koristi.
Imame probano kondom so takvi rebrenca , denek za extra uzivanje, ama mene ne mi bese bas ugodno, i osekav duri i mala bolkauser posted image

< Поракaта ја уредил Julie -- 5.12.2010 10:48:12 >


_____________________________



(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Вибратор и останати играчки за големи деца
12.4.2010 11:33:11   
Leonida
Ние со мм се мислевме дали да си купиме и сеуште не сме. Значи добар еuser posted image Ќе го испробаме наскоро се надевам, кога ќе најдам време и силаuser posted image

< Поракaта ја уредил Julie -- 5.12.2010 10:48:22 >

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Вибратор и останати играчки за големи деца
12.4.2010 11:35:33   
Adrijana
ИЗВОРНА ПОРАКА: Adrijana

A kako se koristi ovoj prsten, go gleam se prodava i vo Tinex, ama poim nemam kako se koristi.
Imame probano kondom so takvi rebrenca , denek za extra uzivanje, ama mene ne mi bese bas ugodno, i osekav duri i mala bolkauser posted image


ok ne mora odgovor, si procitavuser posted image

< Поракaта ја уредил Julie -- 5.12.2010 10:48:36 >


_____________________________



(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Вибратор и останати играчки за големи деца
12.4.2010 12:22:08   
dragana_vane
I nie gi imame istite, no nekako ne se naogam vo niv...user posted image , ne me ispolnuvaat, bi probala so nesto drugo... A topcinjata taka si stojat za dzabe. Iskreno i nekako ne mi se bas sigurni, sekogas koga sme gi koristele si mislam da ne mi se zaglavatuser posted image ... i koga mislis na toa ne uzivas. Kazete nekoja druga igrackauser posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Julie -- 5.12.2010 10:48:46 >

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Вибратор и останати играчки за големи деца
12.4.2010 12:58:36   
profesorica
Споменав погоре дека мм му купи на нашиот кум вибрирачки прстен.Па сега имам и резултати од тестотuser posted image user posted image user posted image

Е вака сега...на кумата и било супер а додека на кумот не башuser posted image user posted image user posted image го стегало.

Потоа зборев со кумата и испадна дека е супер, но стварал зависностuser posted image user posted image user posted image и демек после тоа без тој прстен сексот не и бил ништо посебноuser posted image user posted image user posted image

изгледа кај секој пар е различно, а вреди да се проба, така што ќе видимеuser posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Julie -- 5.12.2010 10:48:55 >


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот dragana_vane)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Вибратор и останати играчки за големи деца
12.4.2010 14:06:04   
mami
па да ти кажам малку тука им е утната работата, не е баш нешто претерано еластичен, и не сум баш сигурна дека една величина одговара на сите- како со кондомите, мене прво ми беше чудно како мм ке успее да го навлече..ама добро беше..



< Поракaта ја уредил Julie -- 5.12.2010 10:49:02 >

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Вибратор и останати играчки за големи деца
5.12.2010 1:11:40   
mosa
Дали користите Дурех видрирачки прстен или некој друг вид прстен?И какви се вашите искуства?

da sum probala so mazmi i parvi ubavo cuvstvo osobeno koga jas bev gore inaku sega skoro si kupivme i vibratot ne za drugo tuiku cisto za da go podfigne cuvstvoto i ektsra e mislite ti odat na ubavi raboti mmmmmmmmmmmmm dobrpo e i so vibrator no sepa prirodno si e prirodno.

< Поракaта ја уредил Julie -- 5.12.2010 10:49:11 >


_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Вибратор и останати играчки за големи деца
5.12.2010 1:13:45   
mosa
a inaku sekako sum za vakvi igracki nema da stetat vo seksot

< Поракaта ја уредил Julie -- 5.12.2010 10:49:25 >


_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Вибратор и останати играчки за големи деца
5.12.2010 10:04:54   
mama26
несакам страни тела во мојот организам...и поради тоа не употребувам ништо од оваuser posted image

< Поракaта ја уредил Julie -- 5.12.2010 10:49:33 >


_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Вибратор и останати играчки за големи деца
20.1.2011 15:31:52   
baby_bump
Секогаш сум ЗА експерименти за зачинување на сексуалниот живот.......
А прстенот е супер, пробајте го, не ствара зависност, туку огроммно уживање....и кај двајцата партнери.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?