|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Посвојување - како да се соочите со неуспехот
17.11.2010 18:19:59   
agnes77
Некогаш постапки за посвпјување завршува лошо. На веб може да се најде многу користни совети.

(Палешка те молам за превод)

Failed adoptions can be devastating to a hopeful adoptive couple. Even though the hopeful adoptive parents know that they have no legal right to parent the child, the child has grown in their hearts, and they already love the child deeply. A failed adoption is a very real loss that needs to be grieved.

- Allow your friends to help you.
 
- Let your partner grieve in his own way.
Though your husband may not break down in tears five times a day, don''''t underestimate his pain. Do not expect him to embrace his male friends and collapse into sobs.
 
- Seek closure.
Examine what you have really lost and what you still need to move forward. Some couples box up the toys, put away the stroller, and repaint the baby room immediately. Others make minor alt_erations and prepare for the next go around.



http://hoping.adoptionblogs.com/weblogs/failed-adoption
http://library.adoption.com/articles/coping-with-a-failed-adoption.html


< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 5.9.2012 1:26:49 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: посвојување - како да се соочите со неусп...
18.11.2010 14:00:36   
Палешка РР
Некогаш постапката за посвојување завршува лошо. На веб може да се најдат многу корисни совети.

Неуспешното посвојување може да биде катастрофално за двојката која се надева да посвои. Иако се надеваат посвоителите знаат дека немаат законско право да бидат родители на детето, тоа сепак расте во нивните срца и веќе го сакаат длабоко. АНеуспешното посбојување е реална загуба по која се тагува.

- Дозволете им на пријателите да ви помогнат
- Вашиот партнер нека тагува на свој начин

Иако нема да видите солзи во очите на партнерот, сепак не ја потценувајте неговата болка. Не очекувајте неговите пријатели да го тешат.

Прифатете ја загубата и продолжете напред. Некои двојки ги пакуваат играчките и ја пребојадисуваат собата на детето. Други прават мали промени и се подготвуваат за нова прилика.


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 2
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?