|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  19 20 21 22 [23]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Clexane-инекции за време на бременост
4.5.2016 18:34:17   
pepapa
Kazete dobar transfuziolog za refundacija na parite za kleksanite?

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 551
   RE: Clexane-инекции за време на бременост
12.5.2016 11:34:21   
kuklicka30
Zdravo mamicki me interesira posle terapina so kleksan dali odma ispitavte pak dimeri mislam dali mora odma narednata den i dali vo skopje na drzavna gi naplakaat ispituvanajta i kolku se

(Одговор на членот pepapa)
Непосредна врска до пораките: 552
   RE: Clexane-инекции за време на бременост
27.5.2016 19:46:09   
butterfly 00
Da ve prasam podnesov dokumenti za refundacija i gledam kopiite od izvestaite od transfuziolog gi zadrzale, a originalite mi gi vratile, porano baraa originali so kopii zaedno, da ne znaete da ne imaat nekoi izmeni?

_____________________________

3 inseminacii, 2 IVF = / , 2 FET = /

(Одговор на членот kuklicka30)
Непосредна врска до пораките: 553
   RE: Clexane-инекции за време на бременост
29.5.2016 0:25:02   
mimidjon
Јaс некни пoднесoв дoкументи и ми рекoa или кoпијa или oригинaл и.јaс oстaвив кoпијaa a oд сите сметки си нaпрaвив кoпијa зa секoј случaј дa не ги зaгубaт .

(Одговор на членот butterfly 00)
Непосредна врска до пораките: 554
   RE: Clexane-инекции за време на бременост
30.5.2016 21:29:31   
MademoiselleNina

ИЗВОРНА ПОРАКА: kuklicka30

Zdravo mamicki me interesira posle terapina so kleksan dali odma ispitavte pak dimeri mislam dali mora odma narednata den i dali vo skopje na drzavna gi naplakaat ispituvanajta i kolku se


Јас кога бев бремена испитував покрај другите работи и ддимери и пред и по терапија. Испитував и пред забременување. Од прилика на еден месец, а понекогаш и на 2 недели. За трудници е бесплатно, останатите плаќаат. За колку дена ќе ти закажат контрола зависи од резултатот и состојбата.

(Одговор на членот kuklicka30)
Непосредна врска до пораките: 555
   RE: Clexane-инекции за време на бременост
7.6.2016 11:54:06   
kuklicka30
Zdravo rr me interesira za kolku vreme gi vrakaat parite i kolku % vrakaat jas minatata nedela podnesov dokumenti samo kopija od transfuzilogot i transakc.smetka mi rekoa da ja napisam drugo nisto ne pobaraa

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 556
   RE: Clexane-инекции за време на бременост
6.9.2016 8:23:44   
electra
Здраво, ве молам за ваши искуства. Во 8-ма недела д димњрите ми беа 530, а вчера во 14-та 280. Примам клексан цело време. Трансфузиологот ми рече да одам аа ехо. Се загрижив, дали има некој со пад на д димери? фала

(Одговор на членот kuklicka30)
Непосредна врска до пораките: 557
   RE: Clexane-инекции за време на бременост
6.9.2016 8:43:32   
pcelka3
mislam deka problem e ako se visoki d-dimerite a sega koga ti se namalila vrednosta mislam deka vo red e toa bidejki mene koga mi se pokacija d-dimerite mi dadoa kleksani da ne nastanat zgrutcuvanja pak prasaj si ti ne ostavaj taka pojdisi na pregled ke ti pomini mislata.

(Одговор на членот electra)
Непосредна врска до пораките: 558
   RE: Clexane-инекции за време на бременост
6.9.2016 9:04:48   
electra
Да знам дека добро е да се намалат ама кај мене многу и плус дека ми рече да одам на ехо. А терапијата ми ја продолжи бидејки имам хомозиготна мутација на ген МТХФР. Матичната ми се сели ова недела. Ке отидам негде за да се смирам, фала

(Одговор на членот pcelka3)
Непосредна врска до пораките: 559
   RE: Clexane-инекции за време на бременост
3.11.2016 15:19:34   
MademoiselleNina
Да ве прашам, кога се прима Clexan насабајле во 7 на пример, секој ден, кога ќе одам на контрола дали треба да ја примам инекцијата или не, пред да ми земат крв?
Порано кога ги примав, ги примав некаде околу 11-12 часот, и секако не ја примав пред да ми земат крв за контрола, е сега ја примам рано сабајле и стварно не знам како да правам...
Ако има некој искуство со ова нека пише, или тел број од таму па да се јавам и да прашам (ако ми крене некој о таму)

(Одговор на членот electra)
Непосредна врска до пораките: 560
   RE: Clexane-инекции за време на бременост
7.11.2016 13:23:34   
Kvisko
Nince јас имам пропуштено некоја радосна вест изгледа. Стискам палци се да биде супер и школски ко по книга.

Јас примав клексан кај 8 и ги примав сабајлето како и обично со тоа што лекарот секогаш забележуваше дали сум примила или не клексан сабајлето чисто да знае за следните чекори. Инаку читав дека кога се прима клексан доволно е околу два саати после инекцијата да се вади крв.

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 561
   RE: Clexane-инекции за време на бременост
8.11.2016 8:10:28   
MademoiselleNina
Фала за одговорот Квиско, инаку се уште чекам до бета хцг. Има време... ќе пишам

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 562
   RE: Clexane-инекции за време на бременост
15.12.2016 19:57:46   
sesilia
mila i jas zakazav vo Sistina vo vtornik kaj Pavlina Gerasimovа.Ja prasav maticnata vika poarno taka otkolku da se maltretiras po klinika.treba da mi kaze dali treba da zamam kleksani.

(Одговор на членот mimidjon)
Непосредна врска до пораките: 563
   RE: Clexane-инекции за време на бременост
11.4.2017 11:36:45   
bebence@5
zdr na site jas sum nov clen ,sakam da go spodelam mojot problem so va ,
vo 34 nedela sum do sega se bese dobro no deneska koga bev na kontrola mojot ginikolog zabeleza deka bebeto kasni so razvojot za 1-2 nedeli mnogu sum isplasena i me praka da ispituvam dimeri no nema nikakov termin vo drzavna pa mi rece sega po praznikot mnogu sum isplasena i zagrizena za bebeto user posted image

(Одговор на членот Sara)
Непосредна врска до пораките: 564
   RE: Clexane-инекции за време на бременост
11.4.2017 11:55:46   
bebence@5

ИЗВОРНА ПОРАКА: bebence@5

zdr na site jas sum nov clen ,sakam da go spodelam mojot problem so va ,
vo 34 nedela sum do sega se bese dobro no deneska koga bev na kontrola mojot ginikolog zabeleza deka bebeto kasni so razvojot za 1-2 nedeli mnogu sum isplasena i me praka da ispituvam dimeri no nema nikakov termin vo drzavna pa mi rece sega po praznikot mnogu sum isplasena i zagrizena za bebeto user posted image


(Одговор на членот bebence@5)
Непосредна врска до пораките: 565
   RE: Clexane-инекции за време на бременост
11.4.2017 12:00:38   
bebence@5
dali ima nekoj so vakov slicen slucaj ve molam pisete

(Одговор на членот bebence@5)
Непосредна врска до пораките: 566
   RE: Clexane-инекции за време на бременост
11.4.2017 12:53:06   
Anonimen
Јас не сум имала проблем во 34 та недела, но често одам на трансфузиологија.
Последен пат и мене вакао котебе ми рече матичниот дека нема термини, да почекам...
Мене не ми се чекаше, отидов на трансфузилогија попладне околу 6 ипоп и о објаснив на сестрата на шачтер пто е работата, дека немам упат и замолив ако може да ме прими докторката.
Ми рече да почекам на крај ќе ме прими, така и беше, ме прими во 7:45, резултаитите бе готови во 8:30, и пак ме прими со резултаит, и ми даде терапија.
Во принцип зависи колку гужва имаат, ако може некој да те прими ќе те прими, имаат разбирање, ама биди трпелива таму...

Со лесно
А ако не завршиш рабтоа на државно, тогаш мој предлог ти е да одиш на приватно во Хемолаб кај Кочо Димитровски.

(Одговор на членот bebence@5)
  Непосредна врска до пораките: 567
   RE: Clexane-инекции за време на бременост
26.8.2017 8:47:40   
Tarina
Zdravo ve molam za sovet dokolku nekoja imala vakvo iskustvo 26 nedela sum i dmerite mi se okolu 3200 so naznaka hiperkoagulabilna sostojba i znacitelno pokaceni ddmeri a vo meguvreme imam i anemija. Kleksam mi prepisale 1 na den 3 nedeli...

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 568
   RE: Clexane-инекции за време на бременост
11.10.2017 0:51:11   
kapina
Primaj gi i odi vo fondot prasaj za refundacija na parite od kleksanot odi vo fzom

(Одговор на членот Tarina)
Непосредна врска до пораките: 569
   RE: Clexane-инекции за време на бременост
20.10.2017 15:45:26   
sakam stomace
Zdravo devojki. Mi treba sovet ili mislenje od nekoja ako Ima slicna situacija ko mojava. Bremena sum 13 nedela I proveruvav d-dimeri rezultatot bese 190 sto e mnogu nizok. Da napomenam deka sum so invitro postapka I do 9 nedela primav fraksiparini. Dali postoi prostor za panika ve molam za odgovor. Vi blagodaram

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 570
Страница:   <<   < Претходна страница  19 20 21 22 [23]
Страница: <<   < Претходна страница  19 20 21 22 [23]
Оди на:


Анкета

Pomos!!!
jasmina18031990

Dali da zemam epiduralna injekcija?

da (56%)

ne (44%)


Број на сите гласови: 176

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!