|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 4 [5]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: ЦИН(цервикална интраепителијална неоплазија)
7.11.2012 9:52:31   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: Sandric

Znaci moj sovet CIN2 koga veke doslo do tamu najverojatno si nositel na nekoj visokorizicen tip na hpv i po moe iskustvo tesko deka ke se povlece po priroden pat. Mislam deka so laser mozes uspesno da si go resis problemot i voopsto ne e eopasno.
Na klinika Dimitrov e za toa vrv


Јас целосно се согласувам со Сандрич. и за ласерот и за Димитров...барај врски за кај него...ЦИН2 сепак не е шала ама во денешно време не ни ништо страшно ако се истретитра на време.

така да, терај ја работата..ја со ЦИН1 без никакви проблеми родив

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Sandric)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: ЦИН(цервикална интраепителијална неоплазија)
14.11.2012 14:14:58   
помогнете
Ќе Ве молам да ми кажете на која клиника е Др.Димитров и дали имате некаков контакт, бидејќи јас не сум од Скопје.

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: ЦИН(цервикална интраепителијална неоплазија)
14.11.2012 15:26:02   
sandriana RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: помогнете

Ќе Ве молам да ми кажете на која клиника е Др.Димитров и дали имате некаков контакт, бидејќи јас не сум од Скопје.

Др.Горан Димитров, колку што знам се уште е на ГАК (државна). Побарај број на информации и прашај си, најсигурно.

(Одговор на членот помогнете)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: ЦИН(цервикална интраепителијална неоплазија)
10.3.2014 1:51:07   
Stefanija Stefi
Пред извесно време за прв пат ПАП-от на другарка ми и покажа CIN 2. Веднаш направи типизација и биопсија по препорака на нејзиниот гениколог. Типизацијата HPV 18(бинго:)), а биопсијата најмногу до средна дисплазија CIN 2. Не побара второ мислење бидејќи има голема доверба во нејзиниот доктор. Кога ги комплетира сите наоди и препорача да оди во Плодност... Сега редовно треба да прима некоја терапија колку што знам user posted image

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: ЦИН(цервикална интраепителијална неоплазија)
10.3.2014 11:14:49   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Stefanija Stefi

Пред извесно време за прв пат ПАП-от на другарка ми и покажа CIN 2. Веднаш направи типизација и биопсија по препорака на нејзиниот гениколог. Типизацијата HPV 18(бинго:)), а биопсијата најмногу до средна дисплазија CIN 2. Не побара второ мислење бидејќи има голема доверба во нејзиниот доктор. Кога ги комплетира сите наоди и препорача да оди во Плодност... Сега редовно треба да прима некоја терапија колку што знам user posted imageЦинк, селен, а обавезно ракија чашка...верувајте чуда прави, како и виното.....

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Stefanija Stefi)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: ЦИН(цервикална интраепителијална неоплазија)
19.3.2014 22:45:02   
помогнете
девојки, јас успев по природен пат да се извлечам од цин 2. и тоа со терапија за зајакнување на имунитетот. редовно пијам immun assist 24/7 - ги има во зегин и одат на парче. паралелно со нив пиев и чај (тоа во почетокот), специјално наменет за цин, мн витамини и се што е корисно и убаво за јакнење на организмот (мед, аронија...). консултирајте се со вашиот гинеколог, сигурно ќе ви препорача и вагиналети. ако сте пушач - задолжително откажете ги цигарите. јас треба да направам преглед сега, и се надевам дека повторно се ќе биде во ред. мој совет е да пробате прво природно, па ако не успеете да го регулирате проблемот - тогаш да одете на конизација, или метода која сметате дека е најдобра. поздрав

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: ЦИН(цервикална интраепителијална неоплазија)
6.5.2017 21:44:49   
kate..

ИЗВОРНА ПОРАКА: sandriana RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: помогнете

Ќе Ве молам да ми кажете на која клиника е Др.Димитров и дали имате некаков контакт, бидејќи јас не сум од Скопје.

Др.Горан Димитров, колку што знам се уште е на ГАК (државна). Побарај број на информации и прашај си, најсигурно.

alulovski dali e za cin


_____________________________

2011fevruari operacija cista otstraneta i jajnik,2012 spontan abortus,2013 april vonmatericna bremenost operacija hitno tubite otstraneti,prvo IVF neuspesno vtoro neuspesno

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: ЦИН(цервикална интраепителијална неоплазија)
6.5.2017 21:49:59   
kate..
imav hpv mi pravea biopsija pa potoa lasersko gorenje ....sega skoro pravev papa test i imam cin1 maticnata mi dade upat za sk pa da videme sto kako..sirupot imunokompleks go piev onaka na svoja raka..me interesira spirulinta dali pomaga za cin za hpv i caj od aronija i brusnica dali bi mi pomognalo nesto

_____________________________

2011fevruari operacija cista otstraneta i jajnik,2012 spontan abortus,2013 april vonmatericna bremenost operacija hitno tubite otstraneti,prvo IVF neuspesno vtoro neuspesno

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: ЦИН(цервикална интраепителијална неоплазија)
10.5.2017 15:05:09   
помогнете
Кате, имуно сирупот е супер, продолжи со него обавезно. Јади моркови и аронија и речи и на матичната да ти препиши вагиналетки. Цин 1 не е страшен и постои можност да се повлечи и со третирање по природен пат. Мора да правиш редовни контроли...

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: ЦИН(цервикална интраепителијална неоплазија)
23.7.2017 16:01:45   
kate..
devojki napraviv tipizacija i nema cin pisuva negativno

_____________________________

2011fevruari operacija cista otstraneta i jajnik,2012 spontan abortus,2013 april vonmatericna bremenost operacija hitno tubite otstraneti,prvo IVF neuspesno vtoro neuspesno

(Одговор на членот помогнете)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: ЦИН(цервикална интраепителијална неоплазија)
26.7.2017 20:52:12   
kapina
Super mila stom nema cin

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: ЦИН(цервикална интраепителијална неоплазија)
5.12.2017 23:55:12   
Sekerce26
Zdravo devojki!
Nova sum na forumov i preplasena do koski. Bremena sum 14 nedela i pred edna nedela na mikrobioloski bris mi se pokaza hpv tip16 vo cerviks. Neznam sto da pravam dali se lekuva, doktorkata mi dade vaginaleti na baza na kantarion da koristam i da jadam morkovi, brokula za imunitet. Pijam i bekomplex 3 pati po edno i Pregnazon Complete. Dali e toa dovolno ili da zemam nesto drugo ve molam ako ima nekoja vakvo iskustvo da mi pise.

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: ЦИН(цервикална интраепителијална неоплазија)
7.12.2017 10:37:47   
kapina
Treba da si go pojacas imunitetot on ti e padnat

(Одговор на членот Sekerce26)
Непосредна врска до пораките: 113
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 3 4 [5]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 4 [5]
Оди на:


Анкета

КОЕ?
DusK

Кое е поубаво име?

Ивана (81%)

Виолета (19%)


Број на сите гласови: 158

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!