|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Чаеви
16.10.2015 12:27:51   
sandriana RR
Малово почна да сака да пие чај, и тоа директ од чашка за ракија user posted image Ептен ми е ќеиф, зошто со големата до скоро мака мачев да ја натерам да се напие (пие по потреба, кога е настината, па знае дека мора и тогаш сама бара). На малово му давам од чајот што го пиеме сите - филтер кесички од камилица, нане или липа, засладен со малку мед.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Чаеви
16.10.2015 15:39:48   
nataly86
Секојдневно пијат чај....на почеток само бекутан од анасон сакаа но со тек на време им здосади тој па така сега пијат камилица нане планински со малку лимон внатре...едно шише чај им е обавезно па следното го полниме со вода...сок сеуште не пиеме

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Чаеви
16.10.2015 23:12:12   
lukajana RR
Моите не обожаваат чаеви ама и јас не им форсирам зашто не пијам чај user posted image ни јас ни мажле и нема од кого да гледаат децата

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот nataly86)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Чаеви
17.10.2015 0:54:02   
marchi
Jas mislam deka blagodarenie na tie bilni caevi deteto mi e zdravo. Pie povekje caj nego voda. Za jadenje e prebirliv, t.e ogranicen ne mi jade se ama cajot mu e lekot :-)

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Чаеви
23.10.2015 14:48:22   
MamaKiki
додека беше мало до годината скоро секој ден пиеше од бекутанот, после му давав нане не го одбиваше со лимон и мед ама еве скоро месец дена кај што одбива чај а вода пие мнооогу може стигнува и до 1 литар не знам колку е исправно ама бара , му зедов и семе од анасон му сварив природен го неки, измешам со нане и анасон неки и без лимон и без мед и пак ништо... имам кај мајками мајчина душица природна се мислам дали да му дадам... а сок исто не пие, му цедам портокал еден и ретко да го испие цел, или во соковник од јаболко му правам ама почна да го одбива и еве скоро недела кај што му немам исцедено...

< Поракaта ја уредил MamaKiki -- 23.10.2015 14:49:19 >

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Чаеви
24.10.2015 12:42:39   
marchi
Децата се индивидуални некогаш можеш да пробаш да ги научиш но има случаеви каде детето не сака во никој случај ни да проба ни да пие. Ние сме сега 2ипол години и секаков чај си пие,убаво би било о тоа во навика да му премине

(Одговор на членот MamaKiki)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Чаеви
24.10.2015 14:40:37   
Melanija RR
До кај 19-20 месеци го пиеше на Бекутан од анасон и камилица но повеќе на вода.Сега на 26м пие активно вода но чај несака т.е. многу ретко.Го купив детскиот на Алкалоид еднаш пиеше втор пат се мрштеше и не сакаше.Кога јас пијам од шипка со хибискус се напива некое лажиче. Па незнам тој колку е за деца ако е ок ќе му давам од тој.

Инаку си пие доста вода и 1 во ден малку цеден сок

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Чаеви
24.10.2015 16:49:37   
lukajana RR
Мelanija rr во ред е и таков чај да пие не мора детски .
Ако сака можеш и да му даваш нане ,м.душица.
Кај мене ни тие не ги сакаат ,може само некогаш Л да проба овошен ако пие чичко му па да се прелаже да испие една чаша

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Чаеви
26.10.2015 11:03:52   
sandriana RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR

До кај 19-20 месеци го пиеше на Бекутан од анасон и камилица но повеќе на вода.Сега на 26м пие активно вода но чај несака т.е. многу ретко.Го купив детскиот на Алкалоид еднаш пиеше втор пат се мрштеше и не сакаше.Кога јас пијам од шипка со хибискус се напива некое лажиче. Па незнам тој колку е за деца ако е ок ќе му давам од тој.

Инаку си пие доста вода и 1 во ден малку цеден сок

Ако ти е шубе филтер кесички, понуди планински чај, гранчиња што се. Може поентата му е дека те гледа тебе што пиеш, па бара и тој.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Чаеви
26.10.2015 14:39:09   
MamaKiki
i jas mislam kako sandrijana
moevo e malo ama saka se sto jade i pie mama pa sum na prinudena dieta odven koga ke zaspie user posted image
jas na 9 meseci ja prasav patronaznata do koga so bekutanot , i na moe inenaduvanje veli da toj e za bebe ubav napocetok ama i pred godinata da mu smenis so priroden caj nema da zgresis oti granulite se vestacki dobieni a ova si e kakvo so go dala prirodata.. malku me zamisli ama do godina pak davav bekutan a sega nane od dvor, anason seme od prodavnica za zdrava hrana kupuvam a majcina dusica nemam daeno seuste...iako ja pisuvav pogore
poentata mi e da probas so cajcinja prirodni koi gi pies i ti mozi ke si uzivate zimava zaedno user posted image
nie sme mali ama probuva od mojot caj so lajce i jas najcesto pijam nane.. i na alkaloid mu se ubavi kako seminja spakovani meshavini ima ubavi okolu 100 dnari mislam deka se vo kutija hartiena vertikalna... i od ovie nema probano moeto ama pak e malo mislam deka na 2 godini bi mu davala caj sekakov ako saka...
btw toj od alkaloid caj za deca i toj e instant...? prvpat slusam za cajov

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Чаеви
27.10.2015 13:26:26   
sandriana RR
btw toj od alkaloid caj za deca i toj e instant...? prvpat slusam za cajo

Филтер кесички е детскиот на Алкалоид.
Некако маркетинг ми личи, искрено, иако немам пробано user posted image .

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот MamaKiki)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Чаеви
27.10.2015 14:16:18   
tincule
Јас еднаш пробав да и дадам чај од нане сушено и се напи малку мислеше дека е водаuser posted image икога се намршти у стил што чудо ми даваш сега нема шанса нејќе да види. А лично и јас не сум некој човек толку по чајот ние повеќе вода пиеме, мама сигурно тамани вода и сокови оклу 4 литри на ден user posted image

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Чаеви
27.10.2015 23:07:51   
MamaKiki

ИЗВОРНА ПОРАКА: sandriana RR

btw toj od alkaloid caj za deca i toj e instant...? prvpat slusam za cajo

Филтер кесички е детскиот на Алкалоид.
Некако маркетинг ми личи, искрено, иако немам пробано user posted image .


епа и јас сум скепттик за тоа... не дека се којзнае колкави децата на 1година ама јас се водам од педијатри и најчесто сум советувана за се што се двоумам дали е доволно добро и како ке реагира на детето да не го давам до прв роденден а после дека може да конзумира слична храна како нашата... па следствено на тоа јас преферирам да давам природно.
чајот од семе од анасон е ист шмек како бекутанот , пријатен мирис , сладникав вкус, иста арома ... за 20 денари ми дадоја една тегле од хипп полно се става нецело кафено лажице во 200 мл вода ефектот е следен навидум ист чај поефтина цена, се е природно и нема мисла дали има додаден шекер или нешто сумливо , пред употреба си го мијам семето под млаз вода ладна во цедилка од страв дека има некоја прашинка го купив рефус немаше пакован...
барем чаеви и билки природни имаме во изобилие во нашава држава...

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Чаеви
29.10.2015 8:29:07   
Felly RR
Ние летово паузиравме со чај, инаку М најмногу го пие од брусница, со плодови што е, не од кесичка. А еднаш ми бараше таков, а јас не сум забележала дека се потрошил, па и сварив од кесичка шумско овошје - не запримети ништо и си го испи. Др чај што го пие е од нане, како и за јадење, и за пиење е многу пребирливаuser posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Чаеви
13.10.2018 21:45:12   
joki86
каков чај им давате на вашите малечки моето има година и месец...

(Одговор на членот vesna_kr)
Непосредна врска до пораките: 65
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Оди на:


Анкета

Rodenden
Jana9

Kade go proslavuvate rodendenot na vaset_o dete?

Igroteka (56%)

Restoran (7%)

Doma (33%)

Ne go slavime (4%)


Број на сите гласови: 45

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!