|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Alergija na sonce - tretman vo bremenost
3.9.2016 14:11:59   
AndrianaBK
Zdravo na site. Prvo da se izvinam za latinicnoto pismo no pisuvam od mob pa nemam druga opcija. Vo momentot sum 29ta nedela od bremenosta, na odmor sum na more i dobiv (po moja procenka) alergija na sonce. Manifestacijata e kako izgorenica od sonce na leviot gluzd i potkolenica od prednata strana na nogata no nekako prosarano - na nekoj del od nogata ima na nekoj nema. Na desnata noga crveniloto e poblago. Ne me cesa, no mnogu me pece. Sum dobivala izgorenici od sonce no ne bile manifestirani vaka pa pretpostavuvam deka e alergija. Ve molam za sovet sto da pravam. Ne mi se odi tuka na lekar bidejki imam loso iskustvo so lokalnive lekari. Fala odnapred
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Alergija na sonce - tretman vo bremenost
3.9.2016 15:02:25   
lolla RR
Андриана, јас имав таква летово , но не сум бремена. Мене ми помогна термална вода, па кокосово масло и мислам дека камагел мачкав. Камагелот колку знам може и за бебиња и трудници. Исто би можело и јекодерм.

(Одговор на членот AndrianaBK)
Непосредна врска до пораките: 2
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:


Анкета

очи....
daki

Какви очи најмногу ви се допаѓаат?

кафеави (11%)

плави (36%)

црни (6%)

зелени (37%)

секакви (10%)


Број на сите гласови: 83

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!