|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   17 Ноември - Светски ден на прематуритетот (п...
18.11.2011 0:30:32   
mama maca
Здраво
Ја започнувам оваа тема денеска бидејки гледам дека до сега на овој сајт не е воопшто спомнато околу овој ден.(Доколку е спомннатто,однапред се извинувам за мојата неинформираност).
Она што сакам да знам е дали во Македонија постои некоее официјално здружение на родители на предвремено родени бебиња?Доколку не постои добро би било да се покрене таква иницијатива.
Она што ме мотивираше да ја отворам оваа тема е тоа што денеска случајно отворив еден сајт на некоја европска фондација за нега и грижа на предвреме родени деца на кој имаше гласање со цел да се зголеми свесноста кај луѓето околу овој проблем и за да се добие подобар третман и нега за предвремено родените деца.Гласањето беше на 26 европски јазици но не и на Македонски па затоа морав да гласам на Српски.Во оваа Фондација членуваат и држави што не се членки на Европската унија а Македонија ја немаше меѓу членовите.Ова е тој САЈТ а се гласа ТУКА

< Поракaта ја уредил Admin -- 1.11.2012 16:13:27 >
Revisions: 1 | Непосредна врска до пораките: 1
   RE: 17 Ноември - Светски ден на прематуритето...
1.11.2012 15:34:29   
Ikana
Гласано мама маца, се надевам и Македонија ќе покрене иницијатива за подобра нега на предвреме родените бебиња како и соодветна едукација за родителите. Има вакво друштво во МК, се вика ПремНова, побарај ги на фејсбук имаат своја страна.

(Одговор на членот mama maca)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: 17 Ноември - Светски ден на прематуритето...
1.11.2012 15:42:51   
Annet
i od mene :)

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: 17 Ноември - Светски ден на прематуритето...
1.11.2012 15:46:30   
Mihaela 2010
i od mene

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: 17 Ноември - Светски ден на прематуритето...
1.11.2012 16:02:21   
MacenceEna
glasano i od mene user posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: 17 Ноември - Светски ден на прематуритето...
2.11.2012 0:29:35   
Nardi
Bravo Mama maca za inicijativata!

(Одговор на членот MacenceEna)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: 17 Ноември - Светски ден на прематуритето...
16.11.2012 14:34:43   
TamaraMartina
Mamicki utre e Svetskiot den na predvremeno rodenite decinja. Pred Kultura na plostad ke ima mamicki od klubot na predvremeni decinja a i promocija na kniga ..poveke ke procitate na 
LINKOV. Dali nekoj ke odi?

< Поракaта ја уредил Beatris RR -- 16.11.2012 15:03:01 >

(Одговор на членот Nardi)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: 17 Ноември - Светски ден на прематуритето...
16.11.2012 14:38:23   
TamaraMartina
Може да гласате за поддршка на предвремено родените деца и нивните семејства, на европскиот веб портал, каде гласањето и значајните пораки за прематуритетот се на македонски јазик...
Bi zamlila sto poveke majki da glasaat user posted image
Fala odnapred

< Поракaта ја уредил Beatris RR -- 16.11.2012 15:04:03 >

(Одговор на членот TamaraMartina)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: 17 Ноември - Светски ден на прематуритето...
16.11.2012 15:02:26   
Andriance
Еве јас се пријавувам дека ќе одам...може и заедно да одиме, нели?

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот TamaraMartina)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: 17 Ноември - Светски ден на прематуритето...
16.11.2012 15:07:14   
TamaraMartina
Dogovoreno :)

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: 17 Ноември - Светски ден на прематуритето...
17.11.2014 20:32:22   
Melanija RR
Денес е денот
Посакувам што помалку предвремени раѓања и живи и здрави бебчињаuser posted image user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот TamaraMartina)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: 17 Ноември - Светски ден на прематуритето...
17.11.2015 0:18:20   
Melanija RR
17-ти ноември е ден кога насекаде во светот вниманието на јавноста се врти кон предвремено родените бебиња и нивните семејства. Овој ден го одбележуваат, пред се, родителите преку голем број национални родителски организации во речиси сите земји во светот.

user posted image

Izvor.lulka.org

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 12
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?