|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Што мислите во врска со "наредбата"...
16.9.2009 9:55:55   
profesorica
Дали сте ЗА или ПРОТИВ да стои на поканата Поклон во плик?

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Што мислите во врска со "наредбата&q...
16.9.2009 9:57:47   
mami
тоатлно против..поглупава работа нема од тоа...и да сум сакала да им однесам подарок во плик нема да им го однесам..мм има добра изрека за тоа- сакаат подарок во плик, ок, ке им дадеме само пликuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Што мислите во врска со "наредбата&q...
16.9.2009 9:58:28   
Палешка РР
Дрскост е тоа да се напише на покана.

Инаку сметам дека тоа е најдобар поклон, така и јас преферирам кога не можам да се одлучам, па нека си купат што сакаат.


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Што мислите во врска со "наредбата&q...
16.9.2009 9:59:48   
mami
да да, и ние најчесто носиме подарок во плик, но ако ми е тоа напишано на поканата, мислам дека воопшто и нема да отидам

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Што мислите во врска со "наредбата&q...
16.9.2009 10:04:19   
Палешка РР
Па што се замислуваат?
Јас или ќе им купам нешто неупотребливо, или нема да отидам.
Снобови user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Што мислите во врска со "наредбата&q...
16.9.2009 10:04:48   
profesorica
Вака на мене тоа не ми изгледа баш најдобро, но сепак имам видено вакви покани, можеби коментираа луѓето но, сепак однесоа таков поклон и на крај младоженците задоволни, а гостите заборавија што пишуваше на поканата(секое чудо за три дена).
Се сложувам и со палешка и со мами но сепак повеќето купуваат поклони до 1000-1500ден (да бидеме искрени), освен поблиските. А сепак и тоа е пара која ќе ја искористиш да купиш нешто што ти треба.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Што мислите во врска со "наредбата&q...
16.9.2009 10:12:58   
srnicka
I mene toa mi e mnogu idiotska rabota ( izvinete na izrazot ). Mnogu me iritira koga ke vidam takvo nesto a bogami i gi ismejuvam. Jas ne napisav nisto pa 70 - 80 % od gostite mi donesoa poklon vo plik, a poklonite drugi mi bea isto taka mnogu dragi i gi upotrebiv vednas. Znaci protiv sum da im kazuvas na lugeto (gostite) sto da ti donesat

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Што мислите во врска со "наредбата&q...
16.9.2009 11:25:31   
mother 29
poglupost od toa nema.pravis veselba ili prosis pari od lugeto?

(Одговор на членот srnicka)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Што мислите во врска со "наредбата&q...
16.9.2009 11:28:43   
katence
mene ne mi bi smetalo toa bas bi mi olesnale vo odlukata za poklon,najvise sto mrazam e da baram pokloni i bi preferirala nekoj da mi kaze sto saka otkolku jas da baram.

(Одговор на членот srnicka)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Што мислите во врска со "наредбата&q...
16.9.2009 13:13:13   
Cacko
A da im stavam 10denariuser posted image user posted image user posted image i toa se pari,baska vo plik od 100denari ke bidat staveniuser posted image user posted image user posted image normalno ne potpisan

(Одговор на членот katence)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Што мислите во врска со "наредбата&q...
16.9.2009 13:17:02   
profesorica
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Што мислите во врска со "наредбата&q...
16.9.2009 20:06:52   
acka
kaj mene skoro se mazese edna drugarka i na pokanata pisuvase poklon vo plik i mislam deka toa e glupava rabota spored mene. mislam deka sekoj koj sto saka moze da donese. posle svadbata ja prasav dali dobila nekoj poklon mi rece deka imalo a veruvam deka ke i se najde nesto od toa sto go dobila a parite kako pari ke se potrosat sekako. a poklonot ke i ostane kako sekavanje. user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Што мислите во врска со "наредбата&q...
16.9.2009 20:59:19   
daniel
MNOGU IZZIVEANO I TOTALEN AUT POKLON VO PLIKO PODOBRO FIKSNA CENA I CAO KATASTROFAuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот acka)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Што мислите во врска со "наредбата&q...
17.9.2009 0:33:51   
Natasha5
поглупаво и посрамно нешто нема-дефинитивно против

(Одговор на членот daniel)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Што мислите во врска со "наредбата&q...
18.9.2009 16:02:00   
Jasna
definitivno sum protiv 

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Што мислите во врска со "наредбата&q...
18.9.2009 16:35:13   
Maca25
Каква глупост е тоа поклон во плик!!! Јас сум против!!
Според мене најдобро е да се направи список на потребни работи во некоја продавница и гостите од таму да купуваат (нормално да не се претерува со цените ).  Како што прават на запад. Но, кај нас тешко изводливо затоа што пак ќе има некој на кој нема да му се допадне ни ова.
Затоа најдобро - Однеси што сакаш и колку можеш!!

(Одговор на членот Jasna)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Што мислите во врска со "наредбата&q...
18.9.2009 16:41:53   
ostoun
Најголема глупост. Можеби некој нема пари во моментот а има нешто дома или пак ќе го земе во договор со продавницата на почек  и тој не треба да дојде.
Мене свадбата ми беше пред скоро 4 год. ми донесоа се и сешто но имам поклони кои што ги користам и секогаш се сеќавам дека ми се од свадба.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Што мислите во врска со "наредбата&q...
9.12.2009 10:59:35   
mami
една пријателка ми кажуваше пред некој ден..неа и дале покана за на свадба и со „наредба“ да е подарокот во плик..вика- толку сум лута што не ми се оди на свадба...

(Одговор на членот ostoun)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Што мислите во врска со "наредбата&q...
9.12.2009 11:05:54   
tereza
за свадбата на мој прв братучед на поканата пишуваше по можност поклон во пари,па тоа е толку ниско и глупаво.И што се случи,на прсти се броевме ние што им дадовме пари а 90%од роднините дојдоа со подарок што не е пари во пликuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Што мислите во врска со "наредбата&q...
9.12.2009 11:07:58   
mami
а видиш јас мислам дека подобро би поминале доколку не напишеле така..мене ми е многу без врска таа работа...ние и онака скоро секаде носиме пари, но, ако ми напишат така од инат ке одам и ке им купам нешто

(Одговор на членот tereza)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Што мислите во врска со "наредбата&q...
9.12.2009 11:08:20   
Iva
Mислам дека е во ред на блиските да им се каже каков поклон сакате, поточно ви треба. Но тоа да се напише на поканата мислам дека е срамно. Сум ЗА поклон во плик, но сум ПРОТИВ тоа да биде назначено на поканата.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Што мислите во врска со "наредбата&q...
9.12.2009 11:13:06   
Весна
ИЗВОРНА ПОРАКА: Iva

Mислам дека е во ред на блиските да им се каже каков поклон сакате, поточно ви треба. Но тоа да се напише на поканата мислам дека е срамно. Сум ЗА поклон во плик, но сум ПРОТИВ тоа да биде назначено на поканата.


На исто мислење сум и јас.

(Одговор на членот Iva)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Што мислите во врска со "наредбата&q...
9.12.2009 11:13:58   
Mamicka3
Јас работам со печатење, сега брзо не ама до пред извесно време на скоро сите покани младоженците сакаа да им пишува " Поклон во пари " и тоа со поголеми букви и здебелени ,нивна желба што сакаат тоа ќе им биде пишано

_____________________________

Децата се најголемо богатство
Марио 31.10.2002
Ана Марија 01.11.2005
Трајче 20.09.2009

(Одговор на членот Iva)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Што мислите во врска со "наредбата&q...
9.12.2009 11:57:54   
arh_diz
Naredbata poklon vo plik e najgolema glupost koja mozat da ja napravat mladite. Narodski receno prosenje pari .Jas dokolku bi dobila takva naredba nema namerno da stavam pari vo plik ke kupam poklon pa ke vidam sto ke se sluci. Nie koga pravevme svadba poveketo ni stavija pari vo plik nie ne baravme no ligeto ja imaa oceneto situacijata. Imase i pokloni koi na mene mi se navistina dragi. Ova poklon vo plik stanuva se pomoderno i pomoderno

(Одговор на членот Mamicka3)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Што мислите во врска со "наредбата&q...
9.12.2009 12:48:52   
Bogdancanka
Jas ne bi napisala ali i ne sum protiv koj kako saka neka si pisuva.A isto taka olesnuvanje mi e koga imam takva pokana nema da gubam vreme vo baranje poklon pa sto da kupam ,pa dali ke im koristi ne e samo poklon da kupam treba barem i nekoj primena da ima.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?