|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Таблети за слабеење
27.10.2010 11:48:00   
vesna1
Sakam da gi slusnam vasite mislenja za apcinjata za slabeenje Slim Line. Slusnav mnogu pozitivni iskustva od mojata okolina i i od drugi forumi pa se mislam da gi kupam. Vo poslednive 10 god. sum zdebelena 30 kg. i mislam deka e krajno vreme nesto da napravam. So dieta ke simnam nekoe kilce 8-9 najveke i si gi vrakam taka da stanuvam ocajna. Kako sto kazuvaat apcinjata go namaluvaat apetitot i ne ti se jade. Ako vnesuvas vitamini i doruckuvas i rucas se bi bilo vo red, demek organizmot ke funkcionira super a ke slabees.
Jas da zemam plata i gi naracuvam i ve molam kazete dali nekoj ima iskustvo so ovie apcinja.user posted image
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Таблети за слабеење
27.10.2010 12:05:38   
nadica
user posted image user posted image user posted image прво ќе ти го пишам моето искуство
јас со бременоста се поправив 20+кг и откако се породив  и изгубив некое кило за неполни 6 недели јас бев иста килажа како 9-ти месец бремена user posted image  и си реков стоп ама бидејќи доев неможев да се ставам на ригорозна диета ама барем не одев напред
по мн пробани таблети и чаеви и без резултати откако ја одбив од доење ќерка ми се ставив на режим на исхрана и по 4 месеци добив резултат
режимот не е којзнае што ама до ручек овошје и кафе ручек што и да е за да се најадиш но не да се прејадиш за вечера нешто полесно и салата газирано исклучив а благо редуцирав на минимум
е сега за таблетите за кои пишуваш и мм ги купи и точно е дека му го намалуваат апетитот но не и желбата за благо и газираноuser posted image
значи ако сакаш да има резултат неможе да се најадеш благо и да испиеш 1л газиран пијалок и да ослабеш user posted image  ова сето од искуство
ако ги земеш се надевам дека ќе има резултат во секој случај пиши

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот vesna1)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Таблети за слабеење
27.10.2010 13:09:56   
tedicka
Јас ги пијам, денес ми е 5-ти ден, апетитот ми е намален, немам желба за јадење, и кога јадам се прејадувам, за сега симнав едно кило ама тоа може да варира во текот на денот зависно од исхрана, течности итн. И јас читав многу и само позитивни искуства од СлимЛине. Ке видиме како ке е ке ви пишамuser posted image

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Таблети за слабеење
27.10.2010 13:43:48   
Viktori
а нешто повеќе да кажевте за апчињава? user posted image Кои се, кај се наоѓаат...

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот tedicka)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Таблети за слабеење
27.10.2010 13:47:02   
nadica
на мм му ги продаде еден пријател инаку slimline-club.com

< Поракaта ја уредил виктори -- 10.6.2011 18:29:23 >


_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Таблети за слабеење
27.10.2010 14:46:18   
tedicka
Ima na Facebook grupa Slim Line site clenovi ostavaat broevi za naracki javete se i naracajte si ...pozz

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Таблети за слабеење
9.11.2010 12:04:14   
lili.ana
isto i jas gi pijam veke 21 den,i oslabev 7 kilogrami a se cuvstvuvam odlicno .Samo doruckuvam bidejki mi kazaa deka dorucekot e vazen da se zema,i potoa moze za rucek od jadenjeto malku da zemam a vecera nikako.Ne me tera nikako da jadam blago,samo pijam mnogu voda,imam mnogu energija od malku se naspivam i toa e toa.user posted image

(Одговор на членот tedicka)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Таблети за слабеење
15.11.2010 9:29:24   
tedicka
Nekoj drug gi koristi li kakvi se vasite iskustva user posted image

(Одговор на членот lili.ana)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Таблети за слабеење
29.11.2010 23:46:12   
Viktori
кажете некои таблети за слабеење. Мислам таблети за намалување апетит, освен игла и конец и катанец. И тоа ми иде да изедам user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот tedicka)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Таблети за слабеење
29.11.2010 23:55:10   
Twins
Na drugi forumi sum procitala za Slim line tebleti, i tie koi gi imaa pieno amu iskomentiraa deka se epten zadovolni i procitav deka kostaat okolu 1850 den i se 36 tebleti za 36 dena .Taka mislam deka bese user posted image

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Таблети за слабеење
3.12.2010 22:59:34   
Viktori
ИЗВОРНА ПОРАКА: Twins

Na drugi forumi sum procitala za Slim line tebleti, i tie koi gi imaa pieno amu iskomentiraa deka se epten zadovolni i procitav deka kostaat okolu 1850 den i se 36 tebleti za 36 dena .Taka mislam deka bese user posted image


ааа многу пари ми се.... а и да спомнам на мм дека ќе даам 30 евра за апчиња слабеење прво ќе ме прати на психијатар, па после у топ ќе ме стави... user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Twins)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Таблети за слабеење
3.12.2010 23:15:17   
AnnaMolly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори

ИЗВОРНА ПОРАКА: Twins

Na drugi forumi sum procitala za Slim line tebleti, i tie koi gi imaa pieno amu iskomentiraa deka se epten zadovolni i procitav deka kostaat okolu 1850 den i se 36 tebleti za 36 dena .Taka mislam deka bese user posted image


ааа многу пари ми се.... а и да спомнам на мм дека ќе даам 30 евра за апчиња слабеење прво ќе ме прати на психијатар, па после у топ ќе ме стави... user posted image user posted image user posted image user posted image



И јас на мојов кога му реков дека сакам да земам ми рече: А да одиш да се лечиш? Така и поевтино ќе поминеме.

user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Таблети за слабеење
18.12.2010 18:11:56   
Viktori
Јас имам пиено од Божен апчињата за слабеење, имам пиено чај од Матија, имам пиено апчиња од зегин на база на јаболко (мај ес, нема врска кемикал брадрс) и сите чаеви што се достапни онака со разумна цена до кај 500 или 600 денари. Никој не ми помогнаа да станам 50 кила.....
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Таблети за слабеење
18.12.2010 18:20:29   
Maca25
Снаа ми ги пиеше овие апчиња и ослабе за 1 месец 10 кила. После 2 недели откако престана да ги пие се здебели 2. јо јо ефект. Исто така со овие апчиња е потребна саат и пол физичка активност. Не се препорачуваат за луѓе кои имаат проблем со срцето, нормално.
Јас едно време мислев да купам ама откако се изнаслушав муабети..си викам ај ќе си пробам сама некако да ослабам.А и некако 1300 ден многу ми се, после 2 месеци ако се здебелам пак срце ќе ме боли user posted image


< Поракaта ја уредил Maca25 -- 18.12.2010 18:21:08 >


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Таблети за слабеење
18.5.2011 8:39:33   
lukas
od slim line apcinjata oslabev 10kg.ako ne bea tie nemase nikogas da stignam do ovaa kilaza,i eve i posle pienjeto na apcinjata apetitot mi e namalen i metabolizot sreden...a drugar moj ima zemeno vtora doza i pie samo koga ke se oseti deka moze da izede vol i togas pie sto znaci po potreba...prezadovolna sum i gi preporacuvam ne vlijaat na zdravjeto sto e mnogu golem plus,poradi toa sto napravivi krvna slika na sred pienje na apcinjata voedno i bubrezi i dgiger proveriv,i na sred pienje mi dojde menstruacija,sto znaci ne deluvaat loso...
a inace gi ima vo site apteki na eurofarm i se 2150 den.jas gi poracuvav preku distributer od sk na slimline ama od posle razbrav deka gi ima i vo apteki...pozz


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Таблети за слабеење
18.5.2011 9:11:17   
AnnaMolly RR
Само што купив Kalory Emergency 1000 апчиња за слабеење. Се пијат по две пред ручек, односно пред обилен оброк и демек топеле по 1000 калории дневно. На упатството пишува дека до 1000 калории дневно не се апсорбираат.
Има 24 таблети во едно пакување, значи за 12 дена и се 181 денар од Зегин.
Баш да видам како делуваат, па ќе ви пишам.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Таблети за слабеење
18.5.2011 11:34:42   
riba79

ИЗВОРНА ПОРАКА: vesna1

Sakam da gi slusnam vasite mislenja za apcinjata za slabeenje Slim Line. Slusnav mnogu pozitivni iskustva od mojata okolina i i od drugi forumi pa se mislam da gi kupam. Vo poslednive 10 god. sum zdebelena 30 kg. i mislam deka e krajno vreme nesto da napravam. So dieta ke simnam nekoe kilce 8-9 najveke i si gi vrakam taka da stanuvam ocajna. Kako sto kazuvaat apcinjata go namaluvaat apetitot i ne ti se jade. Ako vnesuvas vitamini i doruckuvas i rucas se bi bilo vo red, demek organizmot ke funkcionira super a ke slabees.
Jas da zemam plata i gi naracuvam i ve molam kazete dali nekoj ima iskustvo so ovie apcinja.user posted image

vesna,dali gi piese apcinjata i kolku oslabna?pozdrav


(Одговор на членот vesna1)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Таблети за слабеење
18.5.2011 11:53:41   
Slagjana
ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly

Само што купив Kalory Emergency 1000 апчиња за слабеење. Се пијат по две пред ручек, односно пред обилен оброк и демек топеле по 1000 калории дневно. На упатството пишува дека до 1000 калории дневно не се апсорбираат.
Има 24 таблети во едно пакување, значи за 12 дена и се 181 денар од Зегин.
Баш да видам како делуваат, па ќе ви пишам.


Добро што ме потсети и јас да си купам од нив. Ги имам пиено и воопшто не се штетни. Мислам ослабев 1-2кг со едно пакување. Мора пак нешто да пијам. Чекав сами да се симнат килограмите, ама еве и после година и нешто од породување ми останаа уште 7кг вишок. user posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Таблети за слабеење
18.5.2011 23:36:06   
Marija28
Moze ke sum edinstvena so ke pisuva negativno za tabletite Slime - line. Mene moze i periodot taka mi se pogodi, ne sum sigurna megutoa ke vi kazam uste 2 - 3 primeri na moi bliski. Decko mi dodeka gi piese celo vreme osekase macnini vo glava, drugarka mi imase tahikardii, a kolega od drugarka mi zavrsi na kardiologija so mnogu visok pritisok i ne znam kolku strasna tahikardija. Jas isto taka gi piev celi 2 nedeli, oslabev 4-5 kg. i kaciv pritisok. Mene moze mi bese i od drugo ama se pogodi vo ist period. Ne znam sto da kazam. Moze cista slucajnost, moze i ima nus efekti ne mozam so sigurnost da kazam, megutoa jas ne sum za pienje na tie tableti. Koleska moja go piese kafeto 2 pati i super pomina oslabna 6 kg. A koga ke pomislam i deka se proizvedeni vo Kina, nema sansi povtorno da gi pijam. Bravos za tie so oslabnale i se OK so zdravjeto. Nemoj da me razbereto pogresno, toa e moeto iskustvo i na moi bliski, sto ne znaci deka e od tabletkite moze los period ili losa pratka.

(Одговор на членот vesna1)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Таблети за слабеење
18.5.2011 23:52:09   
Џесика
Таман работа Марија да си разбрана погрешно, баш напротив, ете кај тебе се појавила реакција, кај некој е супер... добро е да се знае дека имало и такви случаеви... јас немам храброст да почнам да пијам такво нешто, иако би сакала да симнам 5-6 кила... ќе почекам уште малку и ќе видам user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Marija28)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Таблети за слабеење
19.5.2011 0:03:58   
Marija28
Џесика пробај со нешто друго , немој со таблети. Јас пред 2 години бев во Вита диет клубот и за 3 месеци ослабев 20 кг. За 2 години си ги вратив скоро сите, ама сама сум виновна за тоа. Последните месеци на неколку пати пробав сама, но не ми оди. Еве од претходната недела пак сум таму и да ти кажам има ефект еве веке 2кг што е супер. Пробај со овошје наутро и 2 литра вода до руцек и многу салата. Сигурно ќе има ефект.

(Одговор на членот vesna1)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Таблети за слабеење
24.5.2011 13:35:15   
mosa
се 181 денар од Зегин.
zar tolku se eftino,a efikasni ?
No moa da go odbijam sin mi od cicanje user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот Marija28)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Таблети за слабеење
27.5.2011 10:01:16   
petra27
Da vi kazam jas pred dve nedeli zapocnav da gi pijam slim line i eve do sega imam simnato 6-7 kg.....super mi reagiraat,nemam apetit za jadenje a imam energija....da oslabam uste tolku super ke bide...:)))

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Таблети за слабеење
27.5.2011 11:59:26   
sandrin
petra27, koi se tie tableti?
jas nikako da gi simnam 6-te kilogrami vikos, ama nekako se plasam da pocnam so tabletiuser posted image

(Одговор на членот petra27)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Таблети за слабеење
27.5.2011 14:08:57   
Olivia
Sandrin vo tvojava faza ni pod razno da razmisluvas na tableti za slabeenje, samo pravilna ishrana!!!

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот sandrin)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?