|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Приказна која дава сила на сите кои живeеме с...
7.11.2010 11:08:58   
agnes77
Уште една многу, многу убава и многу позната приказна со среќем крајuser posted image
приказна која дава сила на сите који живиме со неплодноста

http://www.vest.com.mk/?ItemID=82492113236DBA4A8D86A59CCBDB42AA&arc=1


„... "Ох, боже . Бејби, тешко е сe. Првиот момент кога дознав, бев многу тажна. Си велев: ''''Зошто баш јас''''. Си велиш толку убави работи сум направила во животот, па и не мора да патам за ова. Но, ете, Господ веројатно си ги реди работите, и сe си има свое зошто. Ендометриозата ми донесе два ангела. Ми ги донесе Кики и Мина...„


Уште една прекрасна статијаuser posted image

Син ми Ки­ки е пр­ва­че
http://www.vest.com.mk/?ItemID=9B53A38795E2244CB5C865D65D9CADA9&arc=1

< Поракaта ја уредил Палешка -- 13.11.2010 22:34:42 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Приказна која дава сила на сите кои живeе...
13.11.2010 22:04:28   
Viktori
Извини Агнес, ама не знам што сила може да ти даде приказната на Весна Петрушевска.

Јавна личност, пукната на ТВ да е, дури и по цена на децата нејзини да ги стави во весник. Супер што те охрабрила тебе, ама мене ми е мизерна и таа и приказната.

Какви приказни има, ама за жал никогаш нема да стигнат до ТВ од такви ко мејби бејби -мејби нот.

не сакам да ја насочам темата во негативен правец, ама смучено ми е од приказни на познати!

А бе нормални луѓе со позитивни приказни постојат во државава или мора , или на телевизија славен да си, или што?



< Поракaта ја уредил виктори -- 15.2.2011 13:21:16 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Приказна која дава сила на сите кои живeе...
13.11.2010 22:55:38   
mama26
user posted image user posted image user posted image браво за весна која иако сите ја знаат собра храброст да ова вистинска приказна ја каже на народот

односно на сите оние кои се срамат да зборуваат јавно ,да не се гледаат како единствени со таков проблем

браво за агнесс 77 за весна и за сите оние кои храбро си ја кажаа нивната приказна безразлика дали се славни или не


_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Приказна која дава сила на сите кои живeе...
13.11.2010 22:59:12   
denicka
ИЗВОРНА ПОРАКА: mama26

user posted image user posted image user posted image браво за весна која иако сите ја знаат собра храброст да ова вистинска приказна ја каже на народот

односно на сите оние кои се срамат да зборуваат јавно ,да не се гледаат како единствени со таков проблем

браво за агнесс 77 за весна и за сите оние кои храбро си ја кажаа нивната приказна безразлика дали се славни или не




POTPIS!!!

_____________________________

Bless and you will be blessed!

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Приказна која дава сила на сите кои живeе...
13.11.2010 23:18:08   
agnes77
ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори

Извини Агнес, ама не знам што сила може да ти даде приказната на Весна Петрушевска.



Прочитала сам во статија како се та жена бори со ендометриоза (знам колико тешка болест је то) и како је она тако тешко искуство прoмјенила во нешто поубаво и позитиво кад је посвојила своја деца. То је многу инспиративно за жене које живе со неплодноста и не виде излаза ...

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Приказна која дава сила на сите кои живeе...
13.11.2010 23:21:11   
Viktori
Откако го гледав филмов не можам веќе да тапшам на познати везисти кои се навикнати се да биде по нивно и светот околу нив да се врти. Дај боже вака лесно да е посвојувањето за сите Македонци! Ама не е! Продолжете аплаудирајте. Јас не можам!
Клик!!!

И кажав, не сакам да ја водам темата во друга насока, ама Бил Гејтс, Мадона, у 2, Стинг, и најдолната од сите нормално, да продадат по еден пар чевли, едно дете ќе добие се потребно за облекување и храна цела година. Ама на нив им требаат децата за себе си да си се усреќат! Не коментирам повеќе. Не вреди муабетот.


< Поракaта ја уредил виктори -- 13.11.2010 23:23:56 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Приказна која дава сила на сите кои живeе...
13.11.2010 23:37:41   
agnes77
Виктори, сега разбирав што кажаш ... но ја не знаем госпоѓе Весне, само знаем што сам прочитала во статија и многу ми се свиѓало.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Приказна која дава сила на сите кои живeе...
13.11.2010 23:43:59   
Viktori
Во ред е Агнес, затоа и статиите се нарачуваат. За да им се свиѓаат на читателите.
Само сакав да кажам, не е така лесно за сите Македонци посвојувањето, освен за новокомпонираната елита можеби... Аххх а кога ќе видам кои дами се во таа елита... ми се лоши....
Инаку тоа е само мое мислење.. не фрлам коска...


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Приказна која дава сила на сите кои живeе...
14.11.2010 12:54:56   
misticia
Виктори огорчена си многу од тоа како стојат нештата во животот, ама треба да знаеш животот е тркало, а изгледот на светот е лажен. Никој не може да знае навистина како некој друг живее и дали е во право за некои работи што ги прави
Можеби (само можеби - незнам) Анџелина Џоли нема да може да заработи колку што заработува ако не е гламурозна, а кога нема да заработи ќе нема што да даде на некој друг
Треба да го гледаш светот со други очи ако почнеш да ги анализираш другите одиш на патот кон депресија ништо друго не се постигнува
http://www.youtube.com/watch?v=1jukhX3iIzI

инаку имам приказна која дава сила - сабајле чув (наслушнав како што не треба) дека една двојка што се мачеше подолго време чекаат бебе :) не треба да прекажувам наслушнати работи срам да ми е :)


(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Приказна која дава сила на сите кои живeе...
14.11.2010 12:59:39   
Viktori
ИЗВОРНА ПОРАКА: misticia

Виктори огорчена си многу од тоа како стојат нештата во животот, ама треба да знаеш животот е тркало, а изгледот на светот е лажен. Никој не може да знае навистина како некој друг живее и дали е во право за некои работи што ги прави
Можеби (само можеби - незнам) Анџелина Џоли нема да може да заработи колку што заработува ако не е гламурозна, а кога нема да заработи ќе нема што да даде на некој друг
Треба да го гледаш светот со други очи ако почнеш да ги анализираш другите одиш на патот кон депресија ништо друго не се постигнува
http://www.youtube.com/watch?v=1jukhX3iIzI

инаку имам приказна која дава сила - сабајле чув (наслушнав како што не треба) дека една двојка што се мачеше подолго време чекаат бебе :) не треба да прекажувам наслушнати работи срам да ми е :)




воопшто не сум огорчена од животот. Мене животот ми е супер фала му на Бога, ама не е супер за нормалните луѓе во МК (со каков било проблем во кои за некои работи спаѓам и јас, нормално) е на тоа сум огорчена. Огорчена не уствари, ама гневна да. Ако си Н.Н никој не те ферма.
Браво за Весна ајде ќе и аплаудирам, ама да не беше Весна туку некој од маало дали ќе беше така, дали ќе беше на ТВ, дали ќе успееше??? Можеме само да нагаѓаме.

И те молам, не ми давај дијагнози. Јас сум само искрена - доживотен хејтер на непрвди. Лицемерие и политикантство не ми е во опис.


< Поракaта ја уредил виктори -- 14.11.2010 13:03:17 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот misticia)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Приказна која дава сила на сите кои живeе...
14.11.2010 13:05:49   
Viktori
аххх да заборавив user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

ајде да не плаче некој зошто не аплаудирам, а се очекувало дека треба....

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

и во врска со видеото кое искрено не го разбирам, мислам српски разбирам ама не и поентата, еве ти поздрав од мене, лесно разбирливо и просто за секој да го разбере....

http://www.youtube.com/watch?v=WIXg9KUiy00

кој ме разбира ОК кој не, чао пријатно.

< Поракaта ја уредил виктори -- 14.11.2010 13:12:31 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Приказна која дава сила на сите кои живeе...
14.11.2010 13:12:51   
mama26
srsnavme od temata...temata e prikazna koj roditel gi dava na vesnik ili tv ili youtube adoptacija

a ne za zivotot vo mk,i kolku lugeto se [ ne ] spremni da izlezat

jas sepak mislam deka za takvi otstapki kako tv dnevnik ili nternet dava sila na posvoitelite

e sega nasite odgovori treba da se bravo za nivnata hrabrost ili da gi plukameuser posted image user posted image


_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Приказна која дава сила на сите кои живeе...
14.11.2010 13:17:12   
Viktori
ИЗВОРНА ПОРАКА: mama26

s
e sega nasite odgovori treba da se bravo za nivnata hrabrost ili da gi plukameuser posted image user posted image



мама26 кога се ставаш на интернет, треба да си свесен дека нема сите да те тапкаат по рамо. Јас немам против да бидам критикувана.
И не знам зошто мислиш дека некој треба само да се БРАВО??? за суетата нивна??? Ако си правиш нешто за себе, прави си и радувај си се, а ако искачаш јавно не кукај и не плачи.

Темата е општа за Весна која е јавна личност, јавно и ќе зборам ЈАС што мислам, а не некој друг што мисли дека треба.


< Поракaта ја уредил виктори -- 14.11.2010 13:18:26 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Приказна која дава сила на сите кои живeе...
14.11.2010 13:23:59   
mama26
koja sueta vitory koga zenata javno kaza na nejziniot problem?koj go resila?i sega sto imame nie problem so nejzinata prikazna?pa poveketo od makedopncite se krieme sramime? a zasto?zasto ti si resila da ne ti odgovara nejzninata radost?

nemora da se raduvas nitu pak jas neli? nie veke rodivme pa ajde ke ismejuvame drugi...stavam kraj na mojot muabet

ne mi treba ni mene da me tapkaat pa ramo a ti mnogu dobro si svesna za toa

sekoj si ima pravo za mislenje zadrzi go svoeto ama ne mi go menjavaj ni moeto


_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Приказна која дава сила на сите кои живeе...
14.11.2010 13:26:18   
arh_diz

ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори

Извини Агнес, ама не знам што сила може да ти даде приказната на Весна Петрушевска.

Јавна личност, пукната на ТВ да е, дури и по цена на децата нејзини да ги стави во весник. Супер што те охрабрила тебе, ама мене ми е мизерна и таа и приказната.

Какви приказни има, ама за жал никогаш нема да стигнат до ТВ од такви ко мејби бејби -мејби нот.

не сакам да ја насочам темата во негативен правец, ама смучено ми е од
приказни на познати!


Se soglasuvam so tebe Viktori

А бе нормални луѓе со позитивни приказни постојат во државава или мора или цицка да имаш извадено, или на телевизија славен да си, или што?





_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Приказна која дава сила на сите кои живeе...
14.11.2010 13:36:08   
Viktori
ИЗВОРНА ПОРАКА: mama26

koja sueta vitory koga zenata javno kaza na nejziniot problem?koj go resila?i sega sto imame nie problem so nejzinata prikazna?pa poveketo od makedopncite se krieme sramime? a zasto?zasto ti si resila da ne ti odgovara nejzninata radost?

nemora da se raduvas nitu pak jas neli? nie veke rodivme pa ajde ke ismejuvame drugi...stavam kraj na mojot muabet

ne mi treba ni mene da me tapkaat pa ramo a ti mnogu dobro si svesna za toa

sekoj si ima pravo za mislenje zadrzi go svoeto ama ne mi go menjavaj ni moeto


јас ничие мислење не сакам да сменам мама26. Најмалку па твоето. Јас си го искажав моето и и одговорив на мистиција.

Одговорив само на твоето сугерирање дека треба да ги фалиме. Не фалам никого. 
Остатокот од постот ти е нагаѓање за дали јас се радувам или не..

a zasto?zasto ti si resila da ne ti odgovara nejzninata radost?

и од муабетов се гледа дека не си ме разбрала ни збор од тоа што го кажав. Искрено.. кога те видов на темава не ни очекував дека ќе разбереш, ама сепак ете и тоа е мое мислење.... (не смеам да го имам ама ..тоа е..)

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Приказна која дава сила на сите кои живeе...
14.11.2010 13:38:34   
Viktori
арх-диз мило ми е  што барем некој  ми ја разбра поентата. Кога за нормалните Македонци би било така лесно, тогаш ќе user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Приказна која дава сила на сите кои живeе...
14.11.2010 14:03:47   
maripoza
Какви приказни има, ама за жал никогаш нема да стигнат до ТВ од такви ко мејби бејби -мејби нот.
потпис. има и многу многу повеке животни приказни каде лугето со сиромаштија се борат со неплодност и се трудат да си посвојат детенце последниот денар си го даваат и не жалат само да им се полни срцата но за жал тие се неприметени од поголемите бидејки се обични луге..........

_____________________________

понекогаш добро е кога ке го послушаш срцето...дозволи тоа да ти каже.....

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Приказна која дава сила на сите кои живeе...
14.11.2010 14:22:56   
Viktori
ИЗВОРНА ПОРАКА: maripoza

Какви приказни има, ама за жал никогаш нема да стигнат до ТВ од такви ко мејби бејби -мејби нот.
потпис. има и многу многу повеке животни приказни каде лугето со сиромаштија се борат со неплодност и се трудат да си посвојат детенце последниот денар си го даваат и не жалат само да им се полни срцата но за жал тие се неприметени од поголемите бидејки се обични луге..........


да си ми здрава и жива - точно тоа го мислев. user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот maripoza)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Приказна која дава сила на сите кои живeе...
14.11.2010 15:26:27   
agnes77
Јас отворив темата да имаме најмалку една убава приказна за посвојување ...  со среќен крај

и јас би сакала да имаме многу убави приказни со срекен крај од луѓе кој не се познати ... ( би сакала дека ќе биде мегу нив и моја приказна ама ... моја приказна уште не е со среќен крај ... а можеби никогаш не заврши со среќен крај ...user posted image

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Приказна која дава сила на сите кои живeе...
14.11.2010 19:59:19   
Viktori
ИЗВОРНА ПОРАКА: agnes77

Јас отворив темата да имаме најмалку една убава приказна за посвојување ...  со среќен крај

и јас би сакала да имаме многу убави приказни со срекен крај од луѓе кој не се познати ... ( би сакала дека ќе биде мегу нив и моја приказна ама ... моја приказна уште не е со среќен крај ... а можеби никогаш не заврши со среќен крај ...user posted image



ова е мојата желба најголема! Приказните да се од НН луѓе, па и нека се од некои таму словенци од Алпите, а не од познати, вип личности, во роднински врски со луѓе од партии и така натака.

Ама кој разбере разбере, кој не тоа му е...


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Приказна која дава сила на сите кои живeе...
14.11.2010 20:50:48   
agnes77
ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори

Приказните да се од НН луѓе, па и нека се од некои таму словенци од Алпите,



user posted image user posted image user posted image user posted image  и потоа дека РР организира Избор на НАЈ приказната за посвојуванњеuser posted image

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Приказна која дава сила на сите кои живeе...
14.11.2010 21:10:44   
mama26
agness tuka kaj nas e golem cekor da te ima na tv ili da napise nekoj sto posvoil

temava neka neodi vo negativnost i kako ti sama ostanuvas za posvojuvanje

mozebi nekoj ke sobere hrabrost ke napise....imame tema pronaoganje na bioloski roditeli taka? kade sto veke znaeme za nasi koi se posvoeni--- ama ete moze nema da sakaat da napisat kako i kolku vreme zatoa sto kaj nas go gledame toa za rekla kazali......

znaci ne samo slavni dobivaat deca...ete ti dokaz
ako nekako te voznemiri nekoj post ti se zvinuvam tebe,agness77


_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Приказна која дава сила на сите кои живeе...
15.11.2010 8:51:02   
anedespo
Ова е убава работа , дали е од Весна или не е , не е битно. Битно е што жената излегла пред 2 милиона луѓе и јавно проговорила за својата интима. А тоа што е славна и позната и тоа и овозможило брзо посвојување нема да го коментирам, зашто секаде во светот па и кај нас, се функционира со врски по принципот снајди се ако можеш. Меѓутоа нема да плукам по неа само зашто се снашла и успеала. И јас би го сторила истото ако сум во таква позиција. А дека се фали и експонира не е точно. Во колку весници ја имало? Освен на 2 -3 места и рекламата за Дормео, никаде на друго место не се експонирала за тоа. Браво за статијата. А за нормални луѓе што не се интервјуираат, не се криви познатите, туку медиумите. Ај нека оди некој со ист таков проблем и у весник да каже имам приказна за Вас. Ма ајде. Не се правете наивни. И своите фрустрации за како функционира општеството чувајте си ги за себе. 

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Приказна која дава сила на сите кои живeе...
15.11.2010 9:09:52   
agnes77
ИЗВОРНА ПОРАКА: anedespo

Битно е што жената излегла пред 2 милиона луѓе и јавно проговорила за својата интима.


потпис, јас исто така мислим, тешко е да се зборува за неплодноста, за посвојување, зато статија е многу едукативна и инспиративна ...

(Одговор на членот anedespo)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?