|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Женски чанти
25.11.2009 15:31:04   
profesorica
Дали сте чантоман односно (woman), дали ви е битно чантата да е во склад со чевлите и какви најчесто купувате?мали/големи, кожни, превртена кожа???? колку ташни имате?

во прилог неколку слики-прекрасни сеuser posted image


user posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image


user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Женски чанти
25.11.2009 15:37:59   
natasha
XAXXAXA,definitivno me pogodi..za canti sum manjakuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Женски чанти
25.11.2009 15:38:20   
arh_diz
Jas mnogu sakam canti pogotovo golemi , mm postojano se zeza so men cantata pogolema od tebe :)

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Женски чанти
25.11.2009 15:38:22   
mami
до скоро сама си ги шиев, од најразлични материјалчиња па имав за секоја гардероба комплет и чанта, но сега со време никако, па најчесто позајмувам од сестра ми кога ми треба некоја, или ја праќам неа да купиuser posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Женски чанти
25.11.2009 15:39:46   
HristinAntonio
hmmm prvata i poslednata mn mi se dopagjaat ...bas vcera sakav siva tashna da si kupam ama zastanav vo parfimerija i otidoa parite na sminkiuser posted image user posted image user posted image taka da ke cekam sega pokoln od mm...inaku sakam koga se sovpagjaat tashnata cevlite ama vo posledno vreme antonio ne me ostava bas da se sreduvam paa i nabrzina pravam se...

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Женски чанти
25.11.2009 15:41:20   
profesorica
епа вака....не познавам некоја што има поише ташни и кондури од мене....мал милион ташни: 
-огромни(ако резервираш,резервирај посебно сепаре за ташната пуна со 300тракатанци,што треба и што не треба)
-големи(да изгледаат ко да те избркале од дома)
-средни(за на факс,за на работа,за се сто ке ти текне...)
-мали(најчесто свечени,за по свадби,за излегување,колку да ставиш телефон,новчаник и сјај...)
-минијатурни(што ништо не збира у нив,едвај телефон и пари,ама си ја купил од пуста желба... )
ај доста....

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Женски чанти
25.11.2009 15:45:41   
HristinAntonio
profesorica sekogas ni e tip-topuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Женски чанти
25.11.2009 16:14:10   
Bogdancanka
Za tasni sum defonitivno manijak od sportska do elegantna nema kakva nemam obozavam golemi i imam dosta vo razni boi i so razni sari ali gi inam ne gi nosam siteuser posted image user posted image user posted image obicno kombiniram ali koga ke se naveam na 2-3 tie si gi sakam.Pred nekoe vreme vleguva vnuk mi vo spalna kaj mene i mi vika Teto zasto tolku tasni imas kaj ke odis so niv vo taa smislauser posted image user posted image user posted image neznaev sto da mu kazam sto ke mi se tolku tasni a isto taka eve sega za ova vreme imam edin kup cizmi i se kupuvam i se nemam e bas takva sum koga se vo prasanje tasni ili cizmiuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот HristinAntonio)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Женски чанти
25.11.2009 16:15:20   
Bogdancanka
A od ovie tuka na slikava mi se sviga prvata vtorata i ova predposlednata

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Женски чанти
25.11.2009 16:49:20   
ananikol
Vo princip kaj mene cevlite mora da se vo sklad so cantata ili obratno koj kako miluva da kaze.
Obicno se site golemi,malite ne gi sakam ama ete po nekoja elegantna mora da se najde za vo sveceni priliki.I ne sum po platnenite,prednost na koznite,nekogas ako mi se bendisa nekoja mozi da e i od skaj nema vrska vazno da me bendisa.

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Женски чанти
26.11.2009 0:32:55   
nadica
какао и секоја жена така и јас обожавам ташни имам многу некои дури и заборавени user posted image user posted image user posted image па кога ќе си ги пронајдам како нова да имам user posted image user posted image user posted image

ама откога ја имам надица најчесто ја носам нејзината торбица или ранец +мојат паричник user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Женски чанти
26.11.2009 0:34:32   
nadica
инаку од поставените најмногу ми се допаѓа последната па првата па втората user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Женски чанти
26.11.2009 9:34:37   
ripce
Сакам, и најчесто носам гоооолеми чанти, обавезно во склад со чевлите и облеката. Не го сакам оној материјал што е како скај што свети, и чанти од тој материјал не купувам. Ги имам и мали, оние што се како плик кои ги носев на излегување, сега дека не излегуваме навечер, си стојат во плакар и чекаат некоја свадба.

Еве неколку што најдов што ми се допаѓаат

user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Женски чанти
26.11.2009 9:39:06   
caci20
Vo GTC vo FERGI ima ekstra canti, moram da se pocastam so edna naskoro

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Женски чанти
26.11.2009 9:51:39   
bordan
Jas sum cantomanuser posted image   neznam ni sama kolku imam od sekakov vid sekoja boja razlicni ceni.Ako nekoja canta mi padne vo oci ke ja zemam pa makar i tri dena da ne jadam nisto,a moze da se sluci i od 100d nekoja da si zemam.Kaj i da trgnam prvo mi e tasnata spremna i mm sekogas mi veli uste vo wc so tasna da odis.user posted image  

_____________________________

Oleg e zlato na mama i tato!!!

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Женски чанти
26.11.2009 11:22:03   
mother 29
сакам кожни ташни!сега меркам една во  маниа,кафеава /кожна!!!!!!!!за новите кафени чизмиuser posted image

и несакам многу дребулии по ташните,така само со по еден додаток,на пр.една тока и сл!

< Поракaта ја уредил mother 29 -- 26.11.2009 11:23:09 >

(Одговор на членот bordan)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Женски чанти
26.11.2009 11:48:46   
cevlice
Ponekogas si vikam zar postoi nekoi sto saka poveke canti od mene .
Ama sum imala dosta golema konkurencija,inaku tasnite mi se podeleni na zimski i letni .
Gi imam vo razni golemini a letni obozavam vo cvetovi so razni boi.Sega pred nekoi den razmisluvav da simnam vo podrum edna ogromna kesa sto ne gi nosam ne mi se frlaat zal mi e, a i novi se

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Женски чанти
26.11.2009 12:25:08   
Enika
kako sto iam pisano...freak sum za moda i shminkanje..so znaci i tashni sakam mn...a neam mesto bre kaj da gi staam...iam nekoi 10 moze toa mn e ili malku ?user posted image user posted image user posted image a ne deka tuka ke prestanam so kupuvanje user posted image

(Одговор на членот cevlice)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Женски чанти
26.11.2009 13:00:30   
zami
Au, temava...
Da da da , tasni, voglavno mali, za preku ramo ili za vo raka so ubav detal na niv.

Vo momentov zbiram pari za edna od Mona.

A imam i nekoi sopstveni izrabotki na tasni,
Edno vreme seriozno razmisluvav za dukan za tasni od sopstveno proizvodstvo, ama sega gi ima premnogu takvi.
Ne sum se otkazala, mozebi vo nekoe drugo vreme

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Женски чанти
2.12.2009 19:47:05   
ripce
Ако не се пофалам на вас на кој тогаш user posted image user posted image user posted image ... денес си ја купив чантата што подолго време ја меркав на еден излог... и баш си причинив задоволство... ако самите не си уготите, кој ќе ви угоди user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот zami)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Женски чанти
2.12.2009 20:21:32   
Еца
Има ли жена која нема чанти? Обожавам чанти, ама не претерувам. Искрено неможам да се сетам кога последен пат си купив чанта. Инаку тие што ги имам можам на рацете да ги избројам и сите ми се во комбинација со чевли. Но знам дека сега откако ќе тргнам пак на работа, нормално дека ќе се подновам со нова ташнаuser posted image  

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Женски чанти
2.12.2009 23:26:40   
Палешка РР
Јас сакам едноставни кожни чанти. Секогаш купувам црна или кафена, не обожавам во боја, освен за на одмор. И секогаш имам само две. А за чевли сум манијак user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Женски чанти
7.12.2009 19:14:32   
ripce
Што кажува Вашата чанта за Вас 

Спортска чанта
Спортска чанта укажува на практична личност, а оние кои се носат околу половината последните неколку години станаа хит и во познатите модни линии на Gucci или Christian Dior. Но она на што треба да внимавата е ваквата чанта совршено да Ви прилега на половината и истата да не ја преполнувате со непотребни работи. user posted image

Чанта во впечатливи бои или дезени
Чанта со впечатлив дизајн, силна боја или вметнати каменчиња укажува на смелост, но понекогаш може и да зрачи со невкус, па затоа внимателно со изборот на вакви чанти. user posted image

Рачна чанта
Елегнатната и софистицирана рачна чанта укажува на жена со самодоверба, личност на која можете да и верувате. Во вечерните пригоди не можете да згрешите со ваква чанта, но за дневните прилики секако ќе Ви биде потребна поголема чанта. user posted image

Платнена чанта со натпис или слика
Оваа чанта најчесто е изработена од памук или лен и не само што е ефтина и практична, туку и укажува на став. Девојките и жените кои носат вакви чанти се социјално освестени и многу често се борат за човековите права и слободи. user posted image

Дизајнирана чанта
Иако овие чанти се создадени од најдобрите модни дизјнери и се направени од најфините материјали, сепак тие не се секогаш и секаде соодветни. Брендираната чанта укажува на гламур и луксуз, што понекогаш знае да делува и одбивно. user posted image

Ретро чанта
Иако 80-те се повторно во мода, сепак некои работи треба да останат во минатото. Затоа внимателни при изборот на ретро чанта.

< Поракaта ја уредил ripce -- 7.12.2009 19:15:06 >

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Женски чанти
7.12.2009 22:44:30   
Bogdancanka
ЧАНТИ Малите чантички или уште подобро познати како  'baby bags' се хит оваа есен. Минијатурната торбичка е новиот статусен симбол и мора да има впечатлив дизајн. Од материјалите, дизајнерите ја препорачуваат кожата. Идеална е за вечерни излегувања и се носи во дланката.   Предимензионалните чанти какви што се носеа минатата сезона сега се со малку помала димензија, но сепак доволно големи за да ги соберат сите “неопходни“ ситници без кои не можете.  Тренди чантите за сезоната есен/зима мора да бидат големи и секако со две рачки, за да можат да се носат или во рака или дамски подигнати на подлактицата или пак на рамена. Пожелно е да имаат и некој украс. Оние кои повеќе ги преферираат  т.н. „поштарски торби“ оваа есен ќе дојдат на свое. Ваквите чанти сезонава добија интересни дизајнерски интервенции и станаа задолжителен есенски аксесоар.



(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Женски чанти
12.12.2009 12:43:11   
Bogdancanka
Зимски чанти со синџири

Со новото годишно време, доаѓаат и новите трендови. Чантите со синџири се особен хит за оваа зима. Тие се помали во однос на мината сезона и исклучиво се носат во рака како актовка, а нитните и синџирите се најважен дел од нивниот дизајн.
user posted image

Се преферира кожа и вистински метал, наместо евтини имитации со пластични нитни и модели изработени од скај.
user posted image

Помалата форма е одлична за ниски девојки, на кои големите чанти изгледаат како вистинско модно промашување.
user posted image
user posted image

Кога станува збор за бојата, во игра се сите нијанси но најтренди се темно сината и виолетова

Дали ви се допагаат новите трендови за чанти со синџирче?user posted image


_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?