|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Еднократни пелени
21.3.2009 13:55:57   
mis.
Kakvi peleni za ednokratna upotreba koristite.
Jas koristev violeta a pred eden msec peminav na can bebe.

< Поракaта ја уредил Elena -- 21.3.2009 15:00:55 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Еднократни пелени
23.3.2009 11:17:28   
Aleksandra
Jas i za dvete deca gi porasnav so PAMPERS orginal i mnogi bel zadovolna. Ednas mi se sluci da nema pelena i pozajmiv edna od edna prijatelka mislam deka bea, lele da me utepas zaboraviv kako se vikaa, i ic ne bev zadovolna odma protekoa, za razlika od PAMPERSOT so koj nikogas ne mi se slucilo toa.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Еднократни пелени
25.3.2009 12:44:44   
vesna_kr
Леле само да ве информирам, пред некој ден земав Дајперс, порано користевме убави беа, па откако излегоа Бекутан се префрливме на нив.А Дајперс ЃУБРЕ никој нека не купува нека не фрла пари оти се ептен заникаде. Дури си помислив да не згрешиле да спакувале други место дајперс.

(Одговор на членот Aleksandra)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Еднократни пелени
10.5.2009 14:51:30   
sweer mama

ИЗВОРНА ПОРАКА: vesna_kr

Леле само да ве информирам, пред некој ден земав Дајперс, порано користевме убави беа, па откако излегоа Бекутан се префрливме на нив.А Дајперс ЃУБРЕ никој нека не купува нека не фрла пари оти се ептен заникаде. Дури си помислив да не згрешиле да спакувале други место дајперс.


kaj kogo kako.nie sme na dajpers so meseci i sum mn zadovolna.niednas ne mi propustile.

(Одговор на членот vesna_kr)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Еднократни пелени
11.5.2009 9:07:01   
mami
ние во почетокот бевме само на Памперс, а сега сме дење на Бекутан, а ноке Памперс, бидејќи Бекутанот ни пропуштаат ноќе па треба во ниедно време да го пресоблекувам

(Одговор на членот sweer mama)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Еднократни пелени
12.5.2009 22:39:36   
JaNiTa
Јас прво си ја утнав работата купив Sleep and Play и додека ги потрошив се мрднав, ми протекуваа ако не на секое на секое второ преслекување. user posted image Потоа по препорака на една мамичка земав Pampers new baby, знаци најобичните памперси. Од нив сум презадоволна, ми се случило само 3-4 пати да ми пропушти само затоа што Павел кога има грчеви ги тегне нозете и мешето му спласнува а со напоните кои ги дава за да се искака воедно и мочка, па всушност му излегува кај мешето user posted image Машка мака со курето нагоре дека мора да ги местиме.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Еднократни пелени
12.5.2009 22:43:21   
Боцко
На Стефан му испробавме навистина многу видови пелени, дури некои кои ги нема кај нас а ги има во соседството. Значи, почнавме со Pampers и до 4-ка претежно со нив, но како бебе често се случуваше да му поцрвени кожата од оние со лосион. Тогаш стававме Diapers неколку дена и ќе поминеше. Еднаш од Словенија му донесов Huggies и мене ми се стварно супер. Повремено му купував од Србија, понекогаш само до пограничното Прешево (50 км) само за тоа па ќе измислев и некоја работа. Потоа на Косово ги открив Fixies и Libero. Libero (фирмата од Шведска која ги измислила денешниве пелени) е според мене врвна пелена. Навистина штета што ги нема кај нас. Huggies веќе пристигнаа и мило ми е. Нивните Newborn за најмали се стварно добри. Ај, за второто (ако има)

(Одговор на членот JaNiTa)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Еднократни пелени
13.5.2009 7:55:02   
Еца
Луѓе досега дали некој ги користил пелените на Бекутан? Јас еве сега за ова се размислувам за нив,зошто едно се наш производ,друго веќе со традиција кај нас,но пелените им се понов производ,па не знам какво искуство имале родителите со нив.

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Еднократни пелени
13.5.2009 8:15:13   
Боцко
Бекутан не е вистински наш, туку производ на глобализацијата. Имено, нив ги произведува Виолета од БиХ за етикета (бренд) на Алкалоид. Така што, секој кој користел Виолета, ќе знае што да очекува од Бекутан. Во ред се сосем, но се малку тесни во кројот, и за жал нема поголеми од број 5 (нам ни требаше). Стефан ги сака, и ги вика „Бектуан Кука“, според Капетанот Кука user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Еднократни пелени
13.5.2009 8:39:41   
mami
ние користиме Бекутан, ама само за преку ден...до сега се ок, единствено што не ми се допаѓа е тоа што се малку подебели од Памперс, ама па и поефтини се нели?! јас ке си продолжам со нив, а Еленче пробај ако не..па ке видиш што ти одговара најмногу

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Еднократни пелени
13.5.2009 9:11:50   
mis.
Јас купив еднаш Бекутан и никогаш повеќе.Многу се крути и не впиваат.Ние користиме виолета и имаат многу разлика со бекутан,неспоредливи се.Може ги прават на исто место но не значи дека се исти.Најчесто кога се прави за друга фирма не се прави и ист квалитет.swedmilk правеше јогурт и за хедис па не беше со ист квалитет како нивниот,оваа како за споредба.Јас можам и кан бебе да ги пофалам.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Еднократни пелени
17.5.2009 18:48:00   
biljanaM
Ние на почетокот користевме Дајперс ама сега цело време сме на Кан бебе, не пропштаат, ептен ни се погодија

_____________________________

Ил смо само ту због рамнотежа меџу звездама.....

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Еднократни пелени
14.7.2009 16:20:26   
garfild
Ние на почетокот користевме Pampers New Baby,супер беа,а сега користиме  Виолета,задоволна сум од нив,сум ги пробала и Кан бебе,и тие се ок,само што за разлика од Виолетата се помали.А за Бекутанот и други ми кажале дека се крути.

(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Еднократни пелени
28.7.2009 18:44:50   
ripce
ние до скоро бевме на Pampers, бебушот наполни 5 месеци па пробавме Violeta и ги задоволуваат нашите потреби

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Еднократни пелени
1.9.2009 11:56:20   
mami
размислувам да се префрлиме на КАн бебе, може да ми кажете која цена се отприлика и имаат ли џамбо пакување? не ми требале до сега па и не сум ги загледала искрено кажано

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Еднократни пелени
1.9.2009 11:59:09   
profesorica
Да имаат џамбо пакување и се поефтини од Памперсот околу 700 денари се 68 комада мислам дека ама не би ти ги препорачала на дамјан многу му се сцрвенуваше газето од нив.Поарно бекутан ако сакаш поефтино али сепак памперс си се памперс.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Еднократни пелени
1.9.2009 11:59:16   
mother 29
Jumboto 5(54 peleni) e 620 den vo zegin.nie kupivme eden paket pred letoto,ama iskreno pampersot so gasenicki e nezamenliv...i pak se vrativme na nego.inaku na pola e cenata

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Еднократни пелени
1.9.2009 12:10:19   
Maca25
јас купив еднаш бекутан и воопшто не ми се свиѓаа, многу пропуштаат, крути се, на Нина одма и се вцрвени газето. За разлика од нив, Памперс не прошуштиле па дури ни навечер.


(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Еднократни пелени
1.9.2009 12:12:59   
mami
ние веќе скоро година дење сме на Бекутан а ноке на памперс,,колку и да се убави, немам толку пари за памперсот, а Бекутанот се крути навистина..еве баш имав госи викендов и тие за малата користат Кан бебе и ми се допадна што се такви мекани, а и девојката беше задоволна од нив

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Еднократни пелени
1.9.2009 12:13:01   
profesorica
Памперс user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Еднократни пелени
1.9.2009 12:16:29   
profesorica
Кан бебе се ептен слични на Памперс и во почетокот немаше никаков проблем, башка држат до сабајле за пропуштање не пропуштаат ама ти кажав веќе дека му го сцрвенија газето на Дамјан а изборот е твој.
А инаку информација за сите мамички што не знаат во КАМ маркет џампото пакување 4ка од 70 пелени Памперс се 999 денари, за разлика од Тинех кај што се 1150 или незнам може пак ги поскапеле.ама ние зимаме од Кам маркет. 

< Поракaта ја уредил profesorica -- 1.9.2009 12:17:09 >


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Еднократни пелени
1.9.2009 12:16:45   
Палешка РР
Ехххх, што убаво си читам и си се учам од вас, јас изгледав едно дете, ама со памперси, цуцли и шишиња се занимавав одааамна, пред 13 години. Сега се ми е новоuser posted image  user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Еднократни пелени
1.9.2009 12:18:14   
mami
сега си мила како мајка која прв пат раѓаuser posted image user posted image user posted image читај и учи..одновоuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Еднократни пелени
1.9.2009 12:20:36   
mother 29
mami dobri se ..probaj gi ne se tolku losi,vo sekoj slucaj podobri se od becutanot. samo mene me nervira sto nemaat rasteglivi lepenki(poubavo si lezi pelenata)

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Еднократни пелени
2.9.2009 0:04:53   
garfild
Мами а да пробаш Виолета,меки се,подобри се од Кан бебе

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?