|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Дали би простиле неверство?
27.4.2009 6:48:05   
Еца
Бракот не е нешто што е засекогаш дадено, нешто што е неподложно на промени... напротив. Љубопитноста, суетата, потребата за докажување се само некои од моитивите за неверство.

Како би изреагирале кога би дознале дека саканиот ве изневерил,и дали би простиле?

< Поракaта ја уредил Еца -- 23.11.2009 8:04:23 >


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Дали би простиле неверство?
27.4.2009 9:52:21   
Katuska
Кога ја прочитав темата веднаш се фатив да дадам одговор НЕ..Не би простила неверство..И знаете што се случи, го избришав одговорот и си помислив, незнам што ке ми донесе животот во иднина и можеби НЕ ДАЈ БОЖЕ ке бидам во ситуација каде ке простам неверство, сепак како велат НИКОГАШ НЕ ВЕЛИ НИКОГАШ...
Во секој случај никој не би посакал да биде изневерен а за простувањето треба добро да се размисли:::::user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Дали би простиле неверство?
27.4.2009 11:29:40   
Aleksandra
Zavisi od situacija, ako e samo ednas nekako ke mu prostam, no ako prodolzuva ponatamu togas CAO ADIO i jas si prodolzuvam sama, i jas imam eden zivot nema da go potrosam vo prostuvanje na negovi zadovolstva.

(Одговор на членот Katuska)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Дали би простиле неверство?
12.5.2009 17:34:36   
niki
Ona sto sum sigurna po ova prasanje e deka ke bidam mnogu povredena i ponizena dokolku toa se sluci. Sigurno ke mi se srusi zemjata pod noze i iskreno neznam sto ke napravam.
Vo moja bliska okolina nemalo vakvi slucuvanja, sum slusala za luge koi ne sum gi poznavala, ama vo semejstvoto blisko i posiroko nemalo ili ne  se doznalo, nekoj da vara i nekoj da prostuva pa imam neizgraden stav. 
Nedaj boze da mi se sluci, a koga ke se sluci ke mu ja mislam.
Eden prijatel na maz mi se razveduva momentalno i otkako se razdvoija se dozna deka go varala zena mu, a toj pak bi ja primil nazad zaradi decata. E sega mene mi e malku klimavo toa deka go varala i kako site go potvrduvaat otkako se razdelija lugevo, a pred toa se fino zborea za niv ko par, ama ne gi poznavam dobro pa nemozam nisto ni da mislam.

(Одговор на членот Aleksandra)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Дали би простиле неверство?
13.5.2009 20:30:54   
emce
Da,veke prostiv.Bev povredena,ponizena,stolcena.....no sega posle mnogu vreme mozam da kazam deka sum doneka navistina dobra odluka.Sekoj den se obiduva da mi nadomesti za bolkata koja mi ja predizvika so negovot neverstvo.Se promeni mnogu,i duri ponekogaz mi e milo sto se sluci toa,zosto se trgna na podobro od momnetot koga doznav za neverstvoto.Zatoa ne sekogas treba da se slusa razumot,nekogas i srceto pravilni odluki nosiuser posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Дали би простиле неверство?
21.5.2009 23:37:58   
Боцко
ситуација: среќно оженет човек и едно дете од бракот. запознава девојка која е пред венчавка. таа се венчава и заминува на свадбено патување, но контактираат. сопругот дознава и следува развод. човекот ја остава жената и детето и се преженува. новата жена забременува. бебето по раѓање има компликации од кои едвај се спасува. неверството носи разделби, страдања и растурени семејства. вреди ли тоа воопшто? попрво би направил се ако бракот ми е во криза да го поправам, ќе гребам ако треба. не би можел своето дете да го гледам како страда.

_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот emce)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Дали би простиле неверство?
22.5.2009 20:11:10   
eve79
neverstvo uste mi se nema sluceno  taka gledano od strana mislam deka ne bi mozela da prostam,a i mozebi bi prostila no nikogas ne bi zaboravila,pa mislam deka toa sekogas ke gi komplicire rabotite sekogas ke imas sumlja.Pa dali bi oprostila ne mozam da kazam  ne daj boze da me snajde.Inace vo nikoj slucaj ne go opravduvam vo nikoj slucaj,sepak mislam deka denes poveke izneveruvat zenite(devojkite).

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Дали би простиле неверство?
23.5.2009 23:54:43   
biljanaM
никогаш не би простила неверство....user posted image
не сакам да бидам понизена и повредена


_____________________________

Ил смо само ту због рамнотежа меџу звездама.....

(Одговор на членот eve79)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Дали би простиле неверство?
12.8.2009 22:45:49   
Natasha5
NEVERSTVO e toa ne nikogas.Ako covek te izneveri ednas toj ke te izneveruva sekogas,e toa nikogas ne bi mu go prostila.Ne znam toa e moeto mislenje.

(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Дали би простиле неверство?
12.8.2009 22:56:28   
milijana
Dodeka odevme..so ogled na toa deka bevme zaedno od 15 god..znaev ponekogas deka me izneveruva..se zboruvase(a gradot ni e mal) dobiv sovet od tatko mi ,,Ostavi go, mali ste..ako te saka tebe ke te zeme,, Za 4 god vrska..ne mu rekov nisto..molcev vo sebe..se znaev, ne go prasuvav..ne sme bile razdeleni za tie 4 god. Koga stapivme vo brak..imase devojki od drustvoto sto vo lice mi rekoa deka se somnevaat kolku nie dvajca ke bideme vo brak..ama eve ne zaedno 15 god. Mislam deka ne me izneveril..zosto premnogu drugi problemi imavme i se drzevme zaedno.Godinite napravija premnogu da se zblizime..znaeme da se slusneme i po tri pati dnevno.Toa nekako dojde so mojata golema samodoverba vo sebe.Toj primeti deka jas sum nezavisna, poslobodna, poveke se cenam, drugite me cenat..i nekako ne go okupirav so prasanja..pocna toj da me okupira mene. Sega toj e posesivno bolniot ljubomoren kade sum i sto pravam.A..toa godi..do milina.Ako bi me izneveril...neznam..nekako sum polna so samodoverba deka jas vredam i deka ne pravam nisto za da dojde do toa.I da sretne nekoja 100% podobra od mene..moze da mu bide samo cisto zadovolstvo..ama znam deka so mislite ke se prasuva ,,jas sto pravam..i jas kade sum,,

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Дали би простиле неверство?
12.8.2009 23:09:02   
mimicka
Јас не би можела да простам неверство на мажот ми. Би ме болело многу и би ја изгубила довербата во него што ја имам. Би ми било исто како да ми забодел нож во грбот. Ме понижил и уништил све што сме имале заедно. Пред мажот ми имав долга врска во која дечкото ми беше неверен многу пати. Беше ужасно болно и понижувачки. Јас неможев да му простам и раскинав со него четиригодишна врска на која несакам да се сеќавам.

(Одговор на членот milijana)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Дали би простиле неверство?
12.8.2009 23:23:29   
milijana
Dobro si napravila mamicka..sto si raskinala takva vrska.Sekoja cest.Ti si steknala samodoverba, si stavila kraj na eden ponizuvacki period i si prodolzila ponatamu,Toa e hrabrost..toa e karakter.Ti si silna licnost.Jas duri vo brak ja izgradiv mojata licnost za cvrstina. Sekoja zena treba da se pocituva sebe si i da kaze kraj..na sekoe neverstvo. Kraj..ama zasekogas.Ednas neveren-sekogas neveren.Ednostavno..takvo mu e srceto..ako ne srceto, okoto, ako ne okoto-rakata..i kade e tuka krajot za nevrstvoto...Pozz

(Одговор на членот mimicka)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Дали би простиле неверство?
12.8.2009 23:36:34   
milijana
Me kopka temava..prasuvas ,,Koga bi doznale,,Pa, vidi Elena..ako slusnam i ne veruvam..ama ako vidam..e togas bogami..ke precrtam se.Na edna slobodna, emancipovana, zaposlena zena(majka) na denesno vreme da i se sluci neverstvo...neznam dali ima takva koja bi poveruvala deka toa bilo samo ednas..deka bilo samo se..h..Sekoja zena gi sekava takvite raboti..ama pak neznam.Imav edna prijatelka se razvede od soprugot so dve deca. Toj se ozeni so nejzina drugarka(isto so dve deca,mazena-koja se razvede, za da se zemat so mazot na drugarka mi) Jas kako zaprpastena i vikam :,,Dobro, ma..neli gi seti, kolku godini se druzevte oni 4..vie 4 zaedno po odmori odevte, zaedno sekoja vecer..ona dve deca..ti dve deca,, Drugarka mi..samo tivko mi rece ,,Plukni si vo pazuva da ne ti se sluci, ni ke vidis, ni ke cues,,Taka odele tie raboti..i navistina me zamisli. Taa se omazi za eden ergen na kogo mu rodi sin,a nejzinite dve deca ziveat so niv..segasniot nejzin soprug gi gleda. Bivsiot na drugarka mi se ozeni za taa so dve deca..si rodija i nivno treto. Go nosat stalno vo prodavnica da mu kupuvaat..kako samo toa da im e dete.So drugite dve ne sum gi videla.Zatoa vika Elena ,,abe nemaat li lugevo zal vo dusata,,Izvinete za dolgiot post..ama moze na nekoja dusa ke i otvori oci.Pozz

(Одговор на членот milijana)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Дали би простиле неверство?
13.8.2009 12:11:17   
big_mama817
neznam tesko prasanje ne daj boze da se najdem vo takva situacija user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот milijana)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Дали би простиле неверство?
13.8.2009 15:42:56   
penelopa
Se složuvam so stavot na Katuska...sekoja žena bi rekla NE- nema šansi da bi prostila neverstvo...no toa zavisi od okolnostite...od lugeto...Mene najteško bi mi bilo što po takvo nešto potpolno bi ja izgubila doverbata...toa znači se što bilo rečeno pred toj čin...ljubov, vetuvanja..i se ostanato paga vo voda.Duri i koga bi prostila...sigurno nikogaš ne bi bilo pak isto kako porano...Mojata majka go ima toa preživeano mnogu pati vo životot...i jas seušte ne možam da razberam Zoštouser posted image

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Дали би простиле неверство?
13.8.2009 21:00:39   
Палешка РР
Би простила.
Сите сме луѓе од крв и месо.


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Дали би простиле неверство?
13.8.2009 21:32:49   
skorpija
Не се простува едноставно тоа, а кога еднаш некој ќе скрши вазна за џабе ќе се обидува да ја лепи па колку сака нека се менува, секојпат кога ќе погледнеш во неговите очи ќе гледаш измамник кој не те почитува онолку колку што ти го почитуваш, тоа ќе боли се додека го дишеш истиот воздух во просторијата и во моментот ипо 20 години

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Дали би простиле неверство?
13.8.2009 21:52:32   
BEBICA
Jas ne prostuvam neverstvo, toa maz mi go znae, a i jas znam deka ni on mene ne bi mi oprostil.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Дали би простиле неверство?
13.8.2009 22:33:23   
Палешка РР
Ух, какви сте user posted image
Па човечки е да се греши, нема да го спалиме на клада заради тоа.


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Дали би простиле неверство?
14.8.2009 10:52:00   
katence
taka e paleskauser posted image user posted image user posted image   uff znaci kakvi seuser posted image user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Дали би простиле неверство?
14.8.2009 11:01:33   
none
Ne za mene neverstvoto e kraj na svetot ne sakam ni da pomislam na toa ,se znae odma e kraj na sei mislam deka veke nikogas ne bi bilo toa pravoto,zatoa mazi pazite sto praviteuser posted image

(Одговор на членот katence)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Дали би простиле неверство?
14.8.2009 11:13:28   
srnicka
Jas neznam kako bi reagirala, ne daj boze da mi se sluci. Nemozam pred vreme da kazam zosto znam primeri koga drugarki moi vikale deka nema sansi da prostat pa prostuvale. Zatoa i neznam sto da mislam vo vrska so taa tema :)

(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Дали би простиле неверство?
15.8.2009 8:14:28   
niki
ИЗВОРНА ПОРАКА: none

Ne za mene neverstvoto e kraj na svetot ne sakam ni da pomislam na toa ,se znae odma e kraj na sei mislam deka veke nikogas ne bi bilo toa pravoto,zatoa mazi pazite sto praviteuser posted image




A samo mazi izneveruvaat? Pa so kogo izneveruvaat togas?

Ajde malku da ja svrtime temava, dali bi sakale da vi prostat vasite partneri dokolku gi izneverite?

(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Дали би простиле неверство?
15.8.2009 9:58:15   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image за пресвртот Ники...

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Дали би простиле неверство?
15.8.2009 10:54:40   
katence
ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

ИЗВОРНА ПОРАКА: none

Ne za mene neverstvoto e kraj na svetot ne sakam ni da pomislam na toa ,se znae odma e kraj na sei mislam deka veke nikogas ne bi bilo toa pravoto,zatoa mazi pazite sto praviteuser posted image




A samo mazi izneveruvaat? Pa so kogo izneveruvaat togas?

Ajde malku da ja svrtime temava, dali bi sakale da vi prostat vasite partneri dokolku gi izneverite?




Da bi sakala da mi prosti dokolku se sluci toauser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?