|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

”Ready to eat“ - овошни кашички наменети за дохрана на бебињата! 45 годишната традиција на Лино гаранција за врвен квалитет

ИСХРАНА

Здрава храна - паметно дете?

Автор: Редакција Рингераја | 12.1.2016
image

Дали храната има влијание врз развојот на интелегенцијата кај детето?

ИСХРАНА

Појадок кој ќе ви помогне да ослабите

Автор: Редакција Рингераја | 10.6.2014
image

Ако се прашувате како да ослабите, најбезболен начин е да го промените начинот на кој појадувате. Звучи неверојатно, но успешно е

ИСХРАНА

Што треба да јадат немирните деца?

Автор: Редакција Рингераја | 3.9.2013
image

Истражувањата потврдија поврзаност на лошата исхрана со пореметувања во однесувањето, дури и со помал коефициент на интелегенција и лоши оцени. Од сите органи, мозокот е најчувствителен на прехрамбените навики

ИСХРАНА

Дали Вашето дете јаде “десерт” за појадок?

Автор: Редакција Рингераја | 26.6.2013
image

Според најновото истражување за концентрацијата на шеќер во детските житарици, кој го објави американската работна група за здрава околина (EWG), повеќе од половината од 84 тестирани брендови на житарици содржат најмалку 12 грама шеќер

ИСХРАНА

Житарици во исхраната на децата

Автор: Редакција Рингераја | 27.3.2015
image

Житариците се едни од најдобрите извори на лесна и брзо достапна енергија. Ако се потсетиме на пирамидата на здравата исхрана, житариците ја прават основата на урамнотежената исхрана

image

Американското Министерство за земјоделство (USDA) ја објави новата пирамида наисхрана. Тоа е нов обид за да се поттикнат Американците здраво да се хранат.

СЕ ЗА МАМИЧКА

Исхрана за време на доењето ( 2 дел)

Автор: Редакција Рингераја | 4.5.2010
image

Некои од производите кои доилката ги конзумира можат да предизвикаат проблеми кај детето, додека други ја поттикнуваат лактацијата.

СЕ ЗА МАМИЧКА

Исхрана за време на доењето

Автор: Редакција Рингераја | 4.5.2010
image

Додека доите зголемена е потребата за калории. Разновидната и здрава исхрана во која уживавте во бременоста треба да продолжите да ја конзумирате и понатаму.

ИСХРАНА

Здрава храна – паметно дете!

Автор: Редакција Рингераја | 4.5.2010
image

Моќно железо, “Паметни” јаглехидрати, Силата на протеините, Неодминлива Б група!

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Dali?
Jana9

Dali ste zadovolni od toa kako ste gi vospitale vasite deca?

Da (40%)

Ne (0%)

Moze i podobro... (60%)


Број на сите гласови: 5

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!