|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Мајчинството менува сe. Oд независна личност наеднаш ќе станете одговорни за целосна грижа и благосостојба на друг човек. Тоа е убава работа. Таа може да ве направи подобро човечко суштество. Но може и да се чувствувате невидливи

image

Мајката на четири деца, 32-годишната Constance Hall од Перт, Австралија, повторно има добра поента, пишувајќи за постпородилната депресија. Таа нуди одличен увид во феноменот кој погодува многу мајки, а се рефлектира и врз животот на целото семејство

ТАТИНО КАТЧЕ

Емотивно писмо на млад самохран татко

Автор: Редакција Рингераја | 16.11.2015
image

Ќе бидете воодушевени од самите себе кога ќе видите колку сила имало во вас, кога нечиј живот зависи од вас!

image

При панично растројство стравот кој се доживува не е поврзан со околностите во средината и неговата моќ не одговара на реалната ситуација. Поминува за неколку минути, но може да се повтори по кратко време повторно

СЕМЕЈНО ЗДРАВЈЕ

Имам паничен напад – што да правам?!

Автор: Редакција Рингераја | 11.11.2015
image

Секој седми човек барем еднаш во животот имал запаѓање во состојба на паника.

image

Фејсбук понекогаш може да биде депресивен, бидејќи сечиј живот изгледа подобар од нашиот. Но дали навистина е така?!

image

Секоја година ми доаѓаат родители и ми се жалат - Зошто моето дете не сака да ме слуша, зошто не прифаќа не како одговор? А јас им велам - Вашето дете не прифаќа не како одговор бидејќи НЕ никогаш не е ваш одговор

image

Повеќето го избегнуваат чоколадото како намирница која е штетна по здравјето. Но, факт е дека ова не е точно. Особено ако станува збор за темното чоколадо, мораме да кажеме дека неколку коцки секој ден имаат многу голема корист за организмот

image

Псевдоциеза е медицински термин за лажна бременост. Псевдоциеза, уште позната под терминот “хистерична бременост”, може да предизвика многу од знаците и симптомите на бременост, и често пати наликува на таа состојба, со исклучок на присуство на фетус

СЕ ЗА МАМИЧКА

Тагата не е депресија

Автор: www.zazdravje.com.mk | 22.11.2011
image

Сите понекогаш се чувствуваме тажно. Тагата е нормална емоција која може да го направи животот поинтересен. Многу од уметноста и поезијата е инспирирана од тагата и меланхолијата.

СТРАНА 1 ОД 2


Анкета

Sto?
Jana9

Sto poveke saka vaset_o dete da vozi?

Velosiped (0%)

Trotinet (0%)

Roleri (100%)


Број на сите гласови: 2

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!