|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

СЕКСИ ЌОШЕ

И родителите водат љубов, зар не?

Автор: Редакција Рингераја | 18.2.2014
image

Едно од најчесто заборавените родителски права е она кое се однесува на приватноста. Верувале или не, иако сте родител, вие се уште имате право на сопствен живот

СЕ ЗА МАМИЧКА

Дали бебето може да Ви го уништи бракот?

Автор: Редакција Рингераја | 30.5.2013
image

Доаѓањето на бебето, од страна на родителите семејството и пријателите, отсекогаш е дочекувано со голема радост. Но, од моментот кога бебето ќе влезе дома, во брачниот живот на партнерите настапуваат големи промени, на кои треба да се прилагодите

СЕКСИ ЌОШЕ

Не денес драги, ме боли главата

Автор: Редакција Рингераја | 2.3.2012
image

Поврзаноста меѓу слабиот полов нагон и хроничните главоболки се однесува за жените кои имаат повеќе од 15 главоболки месечно. Тоа може да биде и последица на лековите

РАЗВОЈ НА ДЕТЕТО

Сексуален развој кај децата

Автор: Редакција Рингераја | 9.7.2010
image

Не постои човек кој не е заинтересиран за развојот на сексуалноста кај децата.

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Na godisen odmor so sveki?
Malecka23

Sto bi napravile koga ke se org so vasiot maz i dete konecno da otidete na odmor zaedno i no sveki saka da ide so vas pod igovor da vi "pomogne"?

Da,bi mi bila od korist da go pocuva deteto (37%)

Ne,sakam da se odmoram (56%)

ne znam zavisi maz mi kako ke odluci (7%)


Број на сите гласови: 114

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!