|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

О, прва бременост! Не можам да замислам повозбудливо време во животот на жената.Секогаш кога доживуваме нешто ново, обично се појавуваат многу прашања.Такво е и прашањето дали првите бебиња обично се раѓаат подоцна или порано?

АКТУЕЛНО

Првото бебе во 2021 година е машко

Автор: Редакција Рингераја | 1.1.2021
image

Првото бебе во 2021 година се роди на Универзитетската Клиника за гинекологија и акушерство во Скопје во 00.01 часот

АКТУЕЛНО

Фото: ПРВО, ПА ЖЕНСКО!

Автор: Редакција Рингераја | 1.1.2015
image

Погледнете фотографии од мајката и бебето. Првото родено бебе во 2015 година е девојче! Рингераја.мк му посакува многу здравје, среќа и најубави желби!

ЗАНИМЛИВОСТИ

Првото бебе во 2014 година е машко

Автор: Редакција Рингераја | 1.1.2014
image

Првото бебе родено во 2014 година е машко. Го здогледало светот во првата минута на новата година на Клиниката за Гинекологија и акушерство во Скопје

ЗАНИМЛИВОСТИ

Првото бебе во Новата Година е машко

Автор: Редакција Рингераја | 1.1.2013
image

Прво па машко! Првото бебе во 2013 година е родено во 00.01 часот во Клиниката за Гинекологија и акушерство при Универзитетскиот клинички центар во Скопје. Родено е како осмо дете во семејството Смилевски

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Dali?
Jana9

Dali ste od tie koj nemoze bez blago?

Da (80%)

Ne (20%)


Број на сите гласови: 5

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!