|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

10 модни совети за бремени жени

Автор: Редакција Рингераја | 9.7.2011
image

Најважното нешто што треба да го запомните, кога станува збор за модата е дека не мора да го промените Вашиот основен стил само затоа што сте бремени.

Насмевката - ефикасен лек за душата и телото

Автор: Александра Ојлеска | 1.4.2011
image

Смеењето од срце ги изразува среќата и радоста, ги отстранува тагата, лошите емоции, чувството на замор, загриженоста, брзо го сцтрува вниманието од проблемите на убавите работи, ја спречува нервозата.....

Зошто е пролетта време за љубов?

Автор: Барбара, Редакција Рингераја | 22.3.2011
image

Птиците пеат, цвеќињата се во полн цут, луѓето насекаде се вљубуваат, тоа МОРА ДА Е ПРОЛЕТ!

Убаво е да си мажена

Автор: Миодраг Мишолиќ | 11.3.2011
image

Интервју со Живкица Каленикова

Трудничка мачнина

Автор: Убавина и Здравје | 11.1.2011
image

Многу трудници не може да уживаат во првите месеци од “блажената состојба“ затоа што ги мачи мачнина. Ова чувство најизразено е наутро, но може да се појави во било кое време од денот.

Хедонизам наречен МАСАЖА

Автор: Александра Ојлеска | 14.11.2011
image

Во последно време покрај датумот на родендени, годишници и важни состаноци, во своите календари и роковници запишуваме уште еден многу важен податок: термин за масажа.

Јога за здрава бременост

Автор: Јога сојуз на Македонија | 4.5.2010
image

Последниве неколку години се зголемува бројот на истражувања кои покажуваат дека трудниците кои практикуваат јога имаат поздрава бременост и раѓаат поздрави деца.

Релаксирана бременост

Автор: Анастазија Терзијева, Јога сојуз на Македонија | 11.7.2016
image

Бременоста во животот на една жена е исклучителен период и зависно од чувствителноста и нејзиниот карактер може да ја доживее како единствено и неповторливо искуство, жртвување и тест на издржливост, емоционален тобоган, спиритуално патување.

Мојата приказна

Автор: Анастазија Терзијева, Јога сојуз на Македонија | 4.5.2010
image

Анастазија Терзијева ја раскажува својата приказна за практикување на јогата во бременоста, за подарокот кој си го подарила себеси и на своето бебе...

Вежбање после породување

Автор: Редакција Рингераја | 16.2.2015
image

Мајката и бебето вежбаат заедно.

СТРАНА 2 ОД 3


Анкета

Изберете го најубавото име:
Sasha24

Изберете го најубавото име:

Елена (0%)

Емилија (0%)

Теодора (100%)


Број на сите гласови: 1

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!